Lijn 12 Zoetermeer Fokkerstraat - Voorburg Diaconessenhuis: verschil tussen versies
Regel 4: | Regel 4: | ||
|regio=Haaglanden | |regio=Haaglanden | ||
|lijnsoort=Streekbus | |lijnsoort=Streekbus | ||
− | |periode=31 mei 1970 t/m | + | |periode=31 mei 1970 t/m 18 december 1972 |
|frequentie_dal=3x/dag | |frequentie_dal=3x/dag | ||
|frequentie_zaterdag=2x/dag | |frequentie_zaterdag=2x/dag | ||
Regel 26: | Regel 26: | ||
Op [[WN Dienstregeling 1972/1973|28 mei 1972]] werden twee ritten in de daluren toegevoegd met een interval van 4 uur ten behoeve van winkelende mensen in het Leischenhage te Leischendam. | Op [[WN Dienstregeling 1972/1973|28 mei 1972]] werden twee ritten in de daluren toegevoegd met een interval van 4 uur ten behoeve van winkelende mensen in het Leischenhage te Leischendam. | ||
+ | |||
+ | In december 1972 werd het nieuwe St. Antoniushove geopend in Leidschendam, de route van deze lijn werd met ingang van [[WN Dienstregeling 1972/1973|19 december 1972]] aangepast. Het lokale trajectdeel naar de Fokkerstraat en het traject Voorburg - Leidschendam werden beide opgeheven. Op het [[Lijn 12 Zoetermeer Busstation - Leidschendam St. Antoniushove|overgebleven traject]] werd de dienstregeling enigszins verbeterd tot een uur- à 2-uursdienst. |
Versie van 9 okt 2014 om 16:41
Voormalige buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Haaglanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1970 t/m 18 december 1972 |
Frequenties
| |
Spits | reed niet |
Dal | 3x/dag |
Avond | 1x/dag (doordeweeks) |
Zaterdag | 2x/dag |
Zondag | reed niet |
Lijn 12 reed van Zoetermeer via Wilsveen en Leidschendam naar Voorburg.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
![]() |
Zoetermeer, Fokkerstraat | |
![]() |
Zoetermeer, Busstation | |
![]() |
Wilsveen, Wilsveen | |
![]() |
Leidschendam, Dorp | |
![]() |
Voorburg, Antoniushove | |
![]() |
Voorburg, Diaconessenhuis |
Geschiedenis
Op 31 mei 1970 werd een nieuwe lijn geïntroduceerd die in aansluiting op de bezoekuren van het Diaconessenhuis van Zoetermeer naar Voorburg ging rijden. Van maandag t/m zaterdag werd zowel 's middags als 's avonds één retourrit gereden.
Op 28 mei 1972 werden twee ritten in de daluren toegevoegd met een interval van 4 uur ten behoeve van winkelende mensen in het Leischenhage te Leischendam.
In december 1972 werd het nieuwe St. Antoniushove geopend in Leidschendam, de route van deze lijn werd met ingang van 19 december 1972 aangepast. Het lokale trajectdeel naar de Fokkerstraat en het traject Voorburg - Leidschendam werden beide opgeheven. Op het overgebleven traject werd de dienstregeling enigszins verbeterd tot een uur- à 2-uursdienst.