Lijn 48 Kalkar Am Bolwerk - Bedburg-Hau Hohe Weide
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 48 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Looksub |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City VDL Citea LLE-120 Iveco Crossway LE |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/(2) uur |
Spits (vakantie) | 1x/(2) uur (belbus) |
Dal | 1x/(2) uur |
Dal (vakantie) | 1x/2 uur (belbus) |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/(2) uur (belbus) |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 48 rijdt van Kalkar Stadtmitte via Wissel, Grieth en Emmericher Eyland naar Bedburg-Hau Huisberden of Kleve Warbeyen.
Dienstregeling
- Buiten de vakanties komen in de ochtendspits twee ritten vanaf Bedburg-Hau Hohe Weide en in de middag rijden acht ritten naar Bedburg-Hau Huisberden of Hohe Weide. De overige ritten rijden van en naar Grieth. In de spitsrichting wordt tot wel 2x/uur gereden en in de omgekeerde richting wordt 1x/uur (ochtend) of 1x/2 uur (middag) gereden.
- In de vakanties wordt in de ochtendspits 1x/uur gereden tussen Kalkar Am Bollwerk/Schulzentrum en Grieth. De rest van de dag wordt 1x/2 uur gereden tussen Kalkar Am Bollwerk/Schulzentrum en Warbeyen. Alle ritten in de vakanties rijden als belbus.
- Op zaterdag wordt voor circa 13:00 uur 1x/uur gereden afwisselend naar Grieth of Warbeyen. Op zaterdag na circa 13:00 uur wordt de frequentie verlaagd naar 1x/2 uur en wordt altijd naar Warbeyen gereden. Alle ritten op zaterdag rijden als belbus.
- Voor scholieren rijden doordeweeks twee ritten tussen Wissel Grundschule en Niedermörmter Molkerei. In de ochtendspits rijden deze ritten naar Wissel Grundschule en in de middag in de omgekeerde richting. In de ochtendspits rijdt één van de twee ritten als belbus.
Route
Halte | ||
Kalkar, Am Bollwerk/Schulzentrum | ||
Kalkar, Markt | ||
Kalkar, Altkalkarer Straße | ||
Kalkar, Hagedorn | ||
Kalkar, Stormstraße | ||
Kalkar, Freyendahl | ||
Kalkar, Tillerfeld | ||
Kalkar, Abzweig Till/Wissel | ||
Kalkar, Wissel Molkerei | ||
Kalkar, Wissel Ortseingang | ||
Kalkar, Wissel Grundschule | ||
Kalkar, Hönnepel Kirche | ||
Kalkar, Rheinstraße | ||
Kalkar, Hönnepel | ||
Kalkar, Hochend | ||
Kalkar, Hönnepel | ||
Kalkar, Mühlenfeld | ||
Kalkar, Reuter | ||
Kalkar, Brücker | ||
Kalkar, Schmitz | ||
Kalkar, Niedermörmter Molkerei | ||
Kalkar, Griether Feld | ||
Kalkar, Grieth | ||
Kleve, Warbeyen | ||
Kalkar, Weidenweg | ||
Kalkar, Elendshof | ||
Kalkar, Köstershof | ||
Kalkar, Bramenhof | ||
Kalkar, Kalflackstraße | ||
Kalkar, Heilenhof | ||
Kalkar, Osterkath | ||
Kalkar, Beimannskath | ||
Kalkar, Kilwardshof | ||
Kalkar, Lockenhof | ||
Bedburg-Hau, Huisberden | ||
Bedburg-Hau, Hohe Weide |
Geschiedenis
Op 23 april 2017 gingen alle ritten vanuit Wissel Grundschule naar Niedermörmten Molkerei rijden.
Op 30 augustus 2017 werd een enkele belbusrit buiten de vakanties omgezet in een vaste lijndienst, bovendien werd er in de ochtend een extra rit vanuit Huisberden naar Kalkar aan de dienstregeling toegevoegd.
Op 27 mei 2018 kwam er in de middag een scholierenrit te vervallen richting Grieth.
Op 1 december 2019 werd het vervoer van de NIAG overgenomen door zijn dochterbedrijf Look. De dienstregeling bleef hierbij ongewijzigd.
Op 16 april 2023 werd de halte Bahnhofstraße hernoemd in Altkalkarer Straße.