Lijn 115 Breda Centraal Station - Zundert Oranjeplein
Buslijn 115 | |
Vervoerder(s) | Bravo (Arriva) |
Concessie | West-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea LLE-120, MAN Lion's City G |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | 115 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-2x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 115 rijdt van Breda via Effen en Rijsbergen naar Zundert.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 6x/uur naar Breda gereden.
- In de spitsuren en de daluren na 13:30 uur wordt 4x/uur gereden.
- Doordeweeks wordt tot 22:00 uur 2x/uur gereden.
- Op zaterdag wordt tussen 11:00 en 18:00 2x/uur in plaats van 1x/uur gereden.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie West-Brabant is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34% korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt een kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 OV Chipkaart ingevoerd per 1-12-2009 in Zuidoost Brabant (voormalig SRE). OVPayIn de concessie West-Brabant kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Op die manier kunt u met uw bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch reizen volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als bij de OV-chipkaart. Let wel op dat er met dezelfde kaart wordt uitcheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
Breda, Centraal Station | |
![]() |
Breda, Vlaszak | |
![]() |
Breda, Centrum | |
![]() |
Breda, Markendaalseweg | |
![]() |
Breda, Irenestraat | |
![]() |
Breda, Jacob Catssingel | |
![]() |
Breda, Doctor Struyckenplein | |
![]() |
Breda, Doctor Struyckenstraat | |
![]() |
Breda, Heuvelplein | |
![]() |
Breda, Rithsestraat | |
![]() |
Effen, Effen | |
![]() |
Rijsbergen, Krabbebossen | |
![]() |
Rijsbergen, Baantjespad | |
![]() |
Rijsbergen, Burgemeester Gommersstraat | |
![]() |
Rijsbergen, Koningin Julianastraat | |
![]() |
Zundert, Stuivezand | |
![]() |
Zundert, Akkermolenweg | |
![]() |
Zundert, Willem Passtoorsstraat | |
![]() |
Zundert, Veldstraat | |
![]() ![]() |
Zundert, Berkenlaan | |
![]() ![]() |
Zundert, Zwarte Berk | |
![]() ![]() |
Zundert, Leeuwerikstraat | |
![]() ![]() |
Zundert, Oranjeplein | |
![]() |
Geschiedenis
Met ingang van 10 december 2017 ging lijn 115 alleen nog tussen Breda en Zundert rijden. De verbinding met Wernhout kwam te vervallen en in Zundert werd een aangepaste lusroute ingevoerd.
Op 15 december 2019 werd de frequentie in de ochtendspits tussen 07:00 en 08:00 verhoogd naar 8x per uur. Vanwege de gestegen passagiersaantallen werd de frequentie in de daluren tijdens de vakantieperioden en op zaterdag overdag verhoogd naar een halfuursdienst.
Op 28 maart 2021 werd de dienstregeling aangepast naar aanleiding van de veranderde reisbehoeften in de nasleep van de Coronapandemie. Vanaf deze datum werd de frequentie in de ochtendspits van Zundert naar Breda verlaagd 8x/uur naar 6x/uur; in de andere richting, alsmede in de brede middagspits werd de frequentie verlaagd van 6x/uur naar 4x/uur. In beide gevallen ligt de geringere bezetting hieraan ten grondslag.