Zuidooster dienstregeling 1963/1964
De Zuidooster dienstregeling 1963/1964 ging van 26 mei 1963 t/m 31 mei 1964.
Het lijnnet van Zuidooster (toen nog geschreven als Zuid-Ooster) omvatte toen streeklijnen rond Nijmegen, Grave, Gennep, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Venray en Venlo. In Tilburg, 's-Hertogenbosch, Eindhoven en Nijmegen was geen lokaal vervoer toegestaan ten gunste van de stadsvervoerders, BBA (Tilburg en 's-Hertogenbosch), De City (Eindhoven) en CVD (Nijmegen). Op een aantal lijnen binnen deze steden mochten stadinwaarts alleen mensen uitstappen en staduitwaarts alleen mensen instappen. Zelf onderhield Zuidooster een stadsdienst in Venlo met twee lijnen.
In de dienstregeling waren ook vijf grensoverschrijdende lijnen naar Duitsland opgenomen. In samenwerking met Krefelder Verkehrs-A.G. werd een buslijn naar Kaldenkirchen onderhouden en de Duitse NIAG reed drie lijnen vanuit Bergen en Venlo naar Duitsland. Vanuit Gennep reed Zuidooster een buslijn naar Duitsland.
Tussen Bergen en 's-Hertogenbosch reed een speciale buslijn voor bezoekers van de wekelijkse veemarkt in 's-Hertogenbosch. Deze bus reed alleen op veemarktdagen te 's-Hertogenbosch, doorgaans op woensdagen. Op vervangende veemarktdagen reed deze lijn eveneens.
Lijnnetwerk
In de Zuidooster dienstregeling 1963/1964 waren volgende lijnen opgenomen:
Wijzigingen per lijn
Ten opzichte van de vorige dienstregeling waren er enkele wijzigingen:
- Lijn 4: Nijmegen - Heilig Landstichting - Groesbeek - Breedeweg/Horst: Het eindpunt in Breedeweg werd verlegd van Café de Bruyn naar de Kerk.
- Lijn 8: Eindhoven - Oirschot: een van de bestaande ritten ging ook op zondag rijden.
- Lijn 11: 's-Hertogenbosch - Tilburg: de frequentie werd overdag op alle dagen opgevoerd van 1x per uur naar 2x per uur.
- Lijn 14: Maren - Oss: de extra rit op marktdagen ging ook op andere dagen behalve zondag rijden.
- Lijn 19: Grave - Boxmeer: de tussenritten tussen Grave en Wanroij vervielen.
- Lijn 21: Venray - Overloon: deze nieuwe lijn nam de bediening van Overloon over van lijn 25.
- Lijn 22: Gennep - Eindhoven: deze lijn kreeg een extra retourrit op maandag t/m zaterdag.
- Lijn 24: Venray - IJselsteijn - Craijenhut - Deurne - Brouwhuis - Helmond: de frequentie werd opgevoerd naar 1x per uur.
- Lijn 25: Venray - Smakt-Holthees - Maashees - Vierlingsbeek - Groeningen - Vortum - Sambeek - Boxmeer: reed van Venray niet langer via Overloon naar Smakt-Holthees maar rechtstreeks. Overloon werd voortaan bediend door de nieuwe lijn 21.
- Lijn 26: Venray - Oostrum (- Geijsteren) - Wanssum - Well: één rit per richting reed voortaan via Geijsteren. Het aantal ritten werd gehalveerd.
- Lijn 27: Venray - Venlo: op zondag ging de eerste rit een uur eerder rijden.
- Lijn 28: Deurne - Zeilberg - Griendtsveen - America - Meterik - Horst - Sevenum - Californië: het eindpunt in Californië werd verlegd van Coenen naar de Sevenumseweg.
- Lijn 29: Venray - Venlo: de frequentie werd op het gehele traject naar 1x per uur opgevoerd.
- Lijn 30: Druten - Oss: in de ochtend kwam er op maandag t/m zaterdag een extra retourrit Oss - Megen.
- Venlo - Deurne: ritten tussen Venlo en Meijel gingen op de meeste tijdstippen doorrijden naar Deurne en in de avonduren werd de frequentie verhoogd naar 1x per uur.
- Lijn 32: Deurne - Asten: de extra rit op zaterdagen verviel.
- Lijn 33: Deurne - Helenaveen: in de vroege avond kwam er een rit naar Helenaveen bij.
- Lijn 34: Bergen - Afferden - Heijen - Gennep - Plasmolen - Mook - Heumen - Overasselt - Grave - 's-Hertogenbosch: deze lijn werd omgenummerd naar 39.
- Lijn 38: Venlo - Duisburg: op maandag t/m zaterdag werd er in de ochtend in beide richtingen een rit toegevoegd.
- Lijn 39: Gennep - Ottersum - Grunewald: deze lijn werd omgenummerd naar lijn 34.