Treinserie 30 (1958/1959)
Versie door Diederickx (overleg | bijdragen) op 25 mrt 2020 om 20:59
Treinserie 30 in 1958/1959
| |
---|---|
Traject | Amsterdam CS - Brussel-Noord - Zürich HB |
Vervoerder | NS |
Dienstregeling | 1958/1959 |
Materieel | TEE DE4 |
Treinsoort | TEE |
Frequentie | 1x/dag |
Opmerkingen | Trans-Europ-Express Edelweiss |
Treinserie 30 was in de dienstregeling 1958/1959 de dagelijkse TEE Edelweiss tussen Amsterdam, Brussel, Luxembourg, Strasbourg en Zürich. De trein had alleen zitplaatsen eerste klas met daarboven nog een extra TEE-toeslag. Voor internationale reizen was een reservering bovendien verplicht. De trein maakte kop in Brussel-Noord en Luxembourg. Tussen Rotterdam en Roosendaal (van Nederland en van de Belgische-Luxemburgse Economische Unie) en tussen Arlon en Luxembourg (B.L.E.U. en Frankrijk) en op het station van Basel vonden grenscontroles plaats. Zie de bijzonderheden voor de treinnummers.
Voor de treindienst werd gebruik gemaakt van het TEE DE4-treinstel, waarvan NS (drie) en SBB (twee) in totaal vijf treinstellen bezaten.
Route
Station | ||
Amsterdam C.S. | ||
Den Haag HS | ||
Rotterdam C.S. | ||
Roosendaal | ||
Antwerpen-Oost | ||
Brussel-Noord | ||
Namur | ||
Arlon | ||
Luxembourg | ||
Thionville | ||
Metz-Ville | ||
Strasbourg-Ville | ||
Mulhouse-Ville | ||
Basel (SNCF/SBB) | ||
Zürich HB |
Bijzonderheden
- Trein 30 reed van Zürich (V 11:43) naar Amsterdam (A 21:48).
- Trein 31 reed van Amsterdam (V 11:11) naar Zürich (21:25).
- Vreemd genoeg was er een tweede trein 31