Lijn SB83 Mönchengladbach Hauptbahnhof - Niederkrüchten Elmpt Deutsches Zollamt
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Snelbuslijn SB83 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) Solaris Urbino (G) |
Rijdt sinds | 5 maart 2007 |
Voorganger(s) | SB83 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn SB83 rijdt van Mönchengladbach Hauptbahnhof via Mönchengladbach Hardt, Waldniel en Niederkrüchten naar Elmpt.
Dienstregeling
- In de spitsrichting rijden enkele ritten tussen Waldniel Schulzentrum en Niederkruchten. Deze ritten rijden niet in de vakantieperioden.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Waldnieler Straße | ||
Mönchengladbach, Waldhausen Kirche | ||
Mönchengladbach, Hardt Markt | ||
Waldniel, Waldnieler Heide | ||
Waldniel, Kirche | ||
Waldniel, Industriestraße | ||
Waldniel, Schulzentrum | ||
Niederkrüchten, Lüttelforster Mühle | ||
Niederkrüchten, Silverbeek | ||
Niederkrüchten, Lindbruch | ||
Dam, Abzweig Boscherhausen | ||
Elmpt, Heinrichsstraße | ||
Elmpt, An der Wae | ||
Elmpt, Nollesweg | ||
Elmpt, Deutsches Zollamt |
Geschiedenis
Op 5 maart 2007 werd de route ingekort tot de halte Deutsches Zollamt in Elmpt. Eerder was lijn 15 tussen Roermond en de grens al opgeheven. Daardoor was er geen noodzaak meer om tot de grens te rijden.
Op 16 juli 2017 werd de eerste fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Lijn SB83 ging voortaan ook de halte Hardt Markt bedienen.