Lijn P Amsterdam, Javakade - Coenhaven
Versie door Een ov fan (overleg | bijdragen) op 13 okt 2023 om 13:14
Voormalige buslijn P | |
Vervoerder(s) | GVB |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amsterdam |
Materieel | Onbekend |
Periode | 15 juni 1953 t/m 30 oktober 1968 |
Frequenties
| |
Spits | 3-5x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn P reed van het Java-Eiland via de Rietlanden, station Amsterdam CS, het Westerdok, de Spaarndammerbuurt en de Houthavens naar de Coenhaven.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Javakade | ||
Amsterdam, Levantkade | ||
Amsterdam, Verbindingsdam | ||
Amsterdam, Oostelijke Handelskade | ||
Amsterdam, Piet Heinkade | ||
Amsterdam, Wormbrug | ||
Amsterdam, De Ruyterkade | ||
Amsterdam, Stationsplein Oostzijde | ||
Amsterdam, Stationsplein Westzijde | ||
Amsterdam, De Ruyterkade | ||
Amsterdam, Westerdoksdijk | ||
Amsterdam, Barentszplein | ||
Amsterdam, Tasmanstraat | ||
Amsterdam, Spaarndammerstraat | ||
Amsterdam, Oostzaanstraat | ||
Amsterdam, Nieuwe Hemweg | ||
Amsterdam, Houtveem | ||
Amsterdam, Centrale | ||
Amsterdam, Vlothavenweg | ||
Amsterdam, Pier Amerika | ||
Amsterdam, Coenhaven West | ||
Amsterdam, Douane | ||
Amsterdam, Pier Azië | ||
Amsterdam, Pier Europa | ||
Amsterdam, Fosfaatweg |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 15 juni 1953.
Op 31 oktober 1968 werd deze lijn hernummerd in lijn 28.