Lijn 8 Arnhem, Centraal Station - Presikhaaf
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1991 t/m 30 mei 1992 |
Voorganger(s) | 8 |
Opvolger(s) | 8 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 was een buslijn in Arnhem die vanaf het centrale station via de zuidzijde van het centrum en het industrieterrein naar Presikhaaf reed.
Dienstregeling
- Doordeweeks in het dal en op zaterdag overdag werd driemaal per uur gereden.
- In de spits werd er 's ochtends richting Presikhaaf en 's middags richting het station viermaal per uur gereden.
- In omgekeerde richting werd er tijdens de spits slechts tweemaal per uur gereden, maar vormde de buslijn over een groot deel van het traject een kwartierdienst met lijn 64.
Route
Halte | ||
Arnhem, Centraal Station | ||
Arnhem, Korte Hoogstraat | ||
Arnhem, Kortestraat | ||
Arnhem, Broerenstraat | ||
Arnhem, Stadhuis | ||
Arnhem, Hoofdkantoor GEWAB/GVA | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Veilingstraat | ||
Arnhem, v. Oldenbarneveldtstraat | ||
Arnhem, Billiton | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg | ||
Arnhem, Kleefsche Waard | ||
Arnhem, Beyerinckweg | ||
Arnhem, Cruquiusweg | ||
Arnhem, Slaakweg | ||
Arnhem, Lange Wal | ||
Arnhem, Van Speykstraat | ||
Arnhem, Dedelstraat | ||
Arnhem, Stellingwerfstraat | ||
Arnhem, Honigkamp | ||
Arnhem, Keulse Slag | ||
Arnhem, Kinderkamp | ||
Arnhem, Loevesteinlaan | ||
Arnhem, Hoge Waard | ||
Arnhem, Grote Durk | ||
Arnhem, Kamphuizenlaan |
Geschiedenis
Lijn 8 is ontstaan op 2 juni 1991 toen de spitsritten tussen Arnhem en Duiven van de voormalige lijn 8 onder lijnnummer 64 gingen rijden.
Op 1 juni 1992 ging lijn 8 doorrijden naar Rheden. De buslijn reed voortaan nog maar tweemaal per uur.