Lijn 7 Groningen, Ranonkelstraat - Basaltstraat
Voormalige buslijn 7 | |
Vervoerder(s) | Gemeentelijk Vervoerbedrijf Groningen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Groningen |
Materieel | CSA |
Periode | 1 april 1975 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 4-5x/uur |
Dal | 4-5x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 4-5x/uur |
Zondag | 3-4x/uur |
Lijn 7 reed van Selwerd via het Noorderstation, de Grote Markt en Kostverloren naar Vinkhuizen Zuid.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag reed men in de ochtendspits 5 keer per uur en tussen 9.00 en 13.00 4 maal per uur. Hierna werd er tussen 13.00 en 17.00 uur weer 5 maal per uur gereden.
- Op zaterdag werd globaal 4 maal per uur gereden, alleen tussen 13.00 en 17.00 uur werd er 5 maal per uur gereden.
- De eerste rit vanuit beide richtingen reed een alternatieve route als Treinbus naar het Hoofdstation. Dit geldt voor maandag t/m zaterdag.
Route
Halte | ||
Groningen, Ranonkelstraat | ||
Groningen, Maluslaan/Esdoornlaan | ||
Groningen, Bottelroosstraat | ||
Groningen, Iepenlaan/Beukenlaan | ||
Groningen, Iepenlaan/Eikenlaan | ||
Groningen, Iepenlaan/Mispellaan | ||
Groningen, Kastanjelaan | ||
Groningen, Noorderstation | ||
Groningen, Noorderplantsoen | ||
Groningen, Nieuwe Ebbingestraat/Korreweg | ||
Groningen, Nieuwe Ebbingestraat/Violenstraat | ||
Groningen, Nieuwe Ebbingestraat/Brouwerstraat | ||
Groningen, Nieuwe Ebbingestraat/Marktstraat | ||
Groningen, Nieuwe Ebbingestraat/Korenstraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, Gelkingestraat/Carolieweg | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Hoofdstation | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Emmaplein | ||
Groningen, Brugstraat | ||
Groningen, A-straat/Westersingel | ||
Groningen, Verlengde Visserstraat | ||
Groningen, Kraneweg/Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Friesestraatweg/Kraneweg | ||
Groningen, Kraneweg/Friesestraatweg | ||
Groningen, Friesestraatweg/Jan van Goyenstraat | ||
Groningen, Metaallaan/Goudlaan | ||
Groningen, Diamantlaan/Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat/Diamantlaan | ||
Groningen, Basaltstraat | ||
Groningen, Platinalaan | ||
Groningen, Barnsteenstraat | ||
Groningen, Edelsteenlaan |
Geschiedenis
In de GVBG Dienstregeling 1980 werd van maandag t/m vrijdag in de spits 5x per uur gereden, in de daluren werd 4-5x per uur gereden. Op zaterdag werd 4x per uur gereden, met in de middag tussen 14.00u en 17.00u 5x per uur. Op zondag en in de avonduren werd er 4x per uur gereden.