Lijn 75 Roermond Station - Deurne Ziekenhuis (2007)
Voormalige buslijn 75 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 25 maart 2007 t/m 31 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 62, 75 |
Opvolger(s) | 75, 75 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 75 reed van Roermond via Horn, Heythuysen, Roggel, Heibloem, Meijel, Neerkant en Liessel naar Deurne.
Dienstregeling
- Doordeweeks was er 's avonds na 19:00 nog slechts één rit tussen Deurne en Meijel.
- Op zaterdag waren alle ritten losgekoppeld bij Meijel Busstation. Tussen Roermond en Meijel werd 1x/uur gereden, en tussen Meijel en Deurne slechts 1x in de 2 uur.
- Op zaterdag en zondag werd bovendien niet tussen station Deurne en het Ziekenhuis gereden.
Route
Halte | ||
Roermond, Busstation | ||
Roermond, Wilhelminaplein | ||
Roermond, Wilhelminasingel | ||
Roermond, Geniegebouw | ||
Horn, Restaurant Hornerhof | ||
Horn, Rijksweg/Haelerweg | ||
Horn, Rijksweg/Beegderweg | ||
Horn, Heythuyserweg/Napoleonsweg | ||
Horn, Hornerheide | ||
Heythuysen, Huize de Bedelaar | ||
Heythuysen, Biesstraat/Eykerstokweg | ||
Heythuysen, Biesstraat/Dorpstraat | ||
Heythuysen, Sint Antoniusstraat/Zadelmakerslaan | ||
Heythuysen, Sint Antoniusstraat/Sint Janlaan | ||
Heythuysen, Sint Antoniusstraat/MAVO | ||
Roggel, Heufke | ||
Roggel, Brugstraat/Roggelse Beek | ||
Roggel, Molenweg/Dorpstraat | ||
Roggel, Koppelstraat | ||
Nijken, Nijken | ||
Heibloem, Schaapsbrug | ||
Heibloem, De Widdonck | ||
Heibloem, Meijelseweg 7a/10 | ||
Roggelsedijk, Roggelse Brug | ||
Roggelsedijk, Roggelsedijk | ||
Meijel, Donk | ||
Meijel, Busstation | ||
Meijel, Heuvel | ||
Neerkant, Boonhof | ||
Neerkant, Dorpsstraat/Uitleg | ||
Neerkant, Dorpsstraat/Hazenpad | ||
Neerkant, Heitrak | ||
Neerkant, Kapelletje | ||
Viaduct, Rechte Heitraksedijk | ||
Viaduct, Kanaalstraat | ||
Viaduct, Café De Voorstad | ||
Liessel, Sloot | ||
Liessel, Molen | ||
Liessel, Marktplein | ||
Liessel, Loon/Vossenweg | ||
Liessel, Regenweg | ||
Liessel, Internaat Vreekwijk | ||
Deurne, Liesselseweg | ||
Deurne, Het Vreek | ||
Deurne, Peellandcollege | ||
Deurne, Vescom | ||
Deurne, Station | ||
Deurne, Emmalaan | ||
Deurne, Hogeweg/Vierspan | ||
Deurne, Europastraat | ||
Deurne, Kruisstraat | ||
Deurne, Swinkelslaan | ||
Deurne, Sint Willibrordusplantsoen | ||
Deurne, Beethovenlaan | ||
Deurne, Zandbosweg | ||
Deurne, Ziekenhuis |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Op die datum werden de voormalige lijnen 62 (Meijel - Deurne) en 75 (Roermond - Meijel) weer aan elkaar gekoppeld tot één doorgaande lijn 75 tussen Roermond, Meijel en Deurne, waarmee de situatie uit het Hermestijdperk weer terugkeerde. De route en dienstregeling bleven in hoofdzaak gelijk.
Vanaf 14 december 2008 werd de frequentie in de avonduren verhoogd naar een regelmatige uurdienst, maar werd voortaan alleen nog tussen Roggel en Deurne gereden en in hoofdzaak met 8-persoonsbusjes. Tussen Roggel en Heythuysen ging op diezelfde momenten een belbus rijden. In Roggel konden doorgaande reizigers dan overstappen op de ringlijnen van/naar Roermond, een gegarandeerde aansluiting werd op deze tijdstippen geboden.
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd deze lijn ingekort tot het traject Roermond - Meijel. Tegelijkertijd ging onder hetzelfde lijnnummer een pendelbus rijden tussen Meijel en Deurne, waarna laatstgenoemd traject per 13 december 2009 werd overgedragen aan Hermes. Op het traject Roggel - Meijel werd de frequentie standaard verlaagd naar 1x per uur en tijdens het weekeinde verviel het traject Roggel - Heythuysen helemaal, de ringlijnen zijn nog steeds het alternatief.
Geschiedenis Venlo/Roermond - Meijel - Deurne
Het traject Meijel - Neerkant - Liessel - Deurne is zeer lange tijd onderdeel geweest van een lijn naar Limburg, eerst bij Zuidooster en later ook bij opvolger Hermes. Dit bleef aanvankelijk gehandhaafd toen de concessie Noord-Limburg naar Veolia Transport ging. Uiteindelijk viel het doek voor de doorgaande verbinding en werd in Meijel de lijn geknipt.