Lijn 72 Arlon Gare - Saint-Léger Rue du 5 Septembre
Voormalige buslijn 72 in België | |
Vervoerder(s) | TEC |
Entiteit | Namur-Luxembourg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 december 2017 |
Opvolger(s) | 21, 211, 213, 723, 741, |
Frequenties
| |
Spits | 0-1x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/2 uur (gem.) |
Dal | 0-1x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/2 uur (gem.) |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 72 reed van Arlon via Weyler, Hondelange, Sélange, Messancy, Differt, Athus, Aubange, Battincourt, Halanzy, Musson, Baranzy, Gennevaux, Willancourt, Meix-le-Tige en Châtillon naar Saint-Léger.
Dienstregeling
- Deze lijn bestond voornamelijk uit spitsritten die elke dag van de week reden, een flink aantal schoolritten en diverse marktritten die op specifieke dagen reden.
Route
Let op: De lijnvoering van deze lijn was zeer complex, vrijwel iedere rit reed een andere route.
Halte | ||
Arlon, TEC - Rue des Genêts | ||
Arlon, ISMA | ||
Arlon, Square Astrid/Rue de Bastogne | ||
Arlon, Rue Léon Castilhon | ||
Arlon, XXC Août | ||
Arlon, Gare | ||
70px | Arlon, XXV Août | |
Arlon, INDA | ||
Arlon, Liedel | ||
Arlon, Avenue de Longwy | ||
Arlon, Rue de la Semois 126 | ||
Arlon, Espace Semois | ||
Arlon, ISI | ||
Arlon, Avenue Patton | ||
Weyler, Grand-Route | ||
Hondelange, Chapelle | ||
Hondelange, Rue de la Chapelle 37 | ||
Hondelange, Centre | ||
Hondelange, Rue du Pont | ||
Sélange, Rue du Bois | ||
Sélange, Eglise | ||
Sélange, Rue de Clemency | ||
Messancy, Rue du Luxembourg 69 | ||
Messancy, Rue du Luxembourg 34 | ||
Messancy, Rue du Luxembourg/Cités | ||
Messancy, Rue du Château | ||
Messancy, Château d'Eau | ||
Turpange, Passage à Niveau | ||
Turpange, Rue Belle-Vue | ||
Turpange, Cercle Saint-Hubert | ||
Differt, Cora/Route de Turpange | ||
Differt, Cora/N81 | ||
Differt, Institut | ||
Differt, Cora/N81 | ||
Messancy, Rue d'Arlon 156 | ||
Messancy, Rue d'Arlon 46 | ||
Messancy, Maison Communale | ||
Messancy, Rue du Dolberg | ||
Longeau, Passage à Niveau | ||
Longeau, Chapelle | ||
Athus, Rue de Longeau no. 112 | ||
Athus, Rue de Longeau no. 4 | ||
Athus, Rue Houillon | ||
Athus, Ecoles | ||
Athus, Rue Houillon | ||
Athus, Centre/Rue Houillon | ||
Athus, Grand-Rue | ||
Athus, Gare | ||
Athus, Clinique | ||
Aubange, Rue d'Athus | ||
Aubange, Rue du Village | ||
Aubange, Place | ||
Aubange, Rond-Point Rue Perbal | ||
Aubange, Le Clémarais | ||
Aubange, Rue Grange au Mont | ||
Aubange, Rue de la Forge no. 47 | ||
Aix-sur-Cloie, N88 | ||
Aix-sur-Cloie, Centre | ||
Aix-sur-Cloie, Rue Claie no. 77 | ||
Battincourt, Eglise | ||
Battincourt, Centre | ||
Battincourt, Rue des 7 Fontaines no. 61 | ||
Halanzy, N88/Rue de Battincourt | ||
Halanzy, Rue de la Barrière | ||
Halanzy, Kiosque | ||
Halanzy, Rue de la Gaume no. 23 | ||
Halanzy, Rue de la Gaume no. 66 | ||
Musson, Rue de Godincourt no. 27 | ||
Musson, Route de Rachecourt | ||
Musson, Rue René Nicolas no. 52 | ||
Musson, Eglise | ||
Musson, Ecole Spéciale | ||
Baranzy, Rue Belle-Vue no. 25 | ||
Baranzy, Cercle au Chêne | ||
Baranzy, Route de Gennevaux | ||
Gennevaux, Centre | ||
Gennevaux, Route de Willancourt | ||
Willancourt, Faubourg Saint-Michel | ||
Willancourt, Eglise | ||
Willancourt, Route de Gennevaux | ||
Rachecourt, Rue de la Fosse | ||
Rachecourt, Rue de la Strale | ||
Rachecourt, Rue Basse | ||
Meix-le-Tige, Rue de Rachecourt | ||
Meix-le-Tige, Rue Rossé | ||
Meix-le-Tige, Ecole | ||
Meix-le-Tige, Rue du Tram Carrefour | ||
Meix-le-Tige, Rue du Tram 33 | ||
Meix-le-Tige, Rue du Tram 55 | ||
Châtillon, La Croix | ||
Châtillon, Grand-Rue 42 | ||
Châtillon, Cercle Saint-Pierre | ||
Châtillon, Carrefour Rue Neuve | ||
Châtillon, Rue d'Ahérée | ||
Châtillon, Carrefour Rue Fourneau | ||
Saint-Léger, Rue d'Arlon 45 | ||
Saint-Léger, Rue d'Arlon 33 | ||
Saint-Léger, Rue du 5 Septembre |
Geschiedenis
Op 1 januari 2018 werd het lijnennet in het zuiden van de provincie Luxembourg flink aangepast. Hierbij werden diverse lijnen vernummerd naar een logische nummerreeks en gingen de lijnnummers ook verwijzen naar het type lijnsoort. Deze buslijn werd op die datum opgeheven; tussen Arlon en Battincourt ging lijn 21 een basisdienst rijden van 1x per 2 uur, aangevuld met diverse scholierenlijnen die de routevarianten naar de scholen overnamen.