Lijn 52 Dokkum Busstation - Paesens Café
Voormalige buslijn 52 | |
Vervoerder(s) | NOF, FRAM |
Regio | Noord-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1970 t/m 9 november 1974 |
Opvolger(s) | 52 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond (werkdagen) | 2x/avond |
Avond (weekend) | 1x/avond |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 3x/dag |
Lijn 52 reed van Dokkum via Aalsum, Wetzens, Niawier, Oosternijkerk en Nes naar Paesens.
Dienstregeling
- Slechts enkele ritten per dag reden 'door' Nes.
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Aalsum, Zwarte Mosk | ||
Wetzens, Wetzens | ||
Niawier, Weg naar Niahuisterpijp | ||
Niawier, Niawier | ||
Oosternijkerk, Nijkerk | ||
Nes, Driesprong | ||
Nes, Dorp | ||
Paesens, Café |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 31 mei 1970, toen er een gezamenlijke dienstregeling van de noordelijke streekvervoerders NTM, LABO en NOF van kracht werd. De lijnnummering in deze dienstregeling liep vooruit op de fusie van deze maatschappijen tot de FRAM op 1 april 1971. Hiermee ontstond een vervoerbedrijf voor de gehele provincie Friesland.
Op 10 november 1974 werd deze lijn samengevoegd met lijn 53 (Dokkum - Wierum) tot een nieuwe lijn 52, waarbij alle plaatsen ten noordoosten van Dokkum bediend worden. Het aantal reismogelijkheden werd met deze samenvoeging flink uitgebreid met extra ritten op zondag en latere ritten in de avonduren. Hiermee gingen alle ritten door Nes rijden, maar werd de bediening van Hantumhuizen flink teruggeschroefd.