Lijn 47 Aachen Brand - Herzogenrath Merkstein August-Schmidt-Platz
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 47 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | ASEAGsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G Mercedes-Benz eCitaro MAN Lion's City G |
Rijdt sinds | 10 december 2017 |
Voorganger(s) | 43, 47 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zaterdagavond | 0-4x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Zondagavond | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 47 rijdt van Aachen Hüls via Aachen Bushof, Aachen Laurensberg, Aachen Richterich, Herzogenrath Kohlscheid, Herzogenrath Straß en Herzogenrath Stadtmitte naar Herzogenrath Merkstein.
Dienstregeling
- Doordeweeks in de daluren en de middagspits wordt 2x/uur vanaf Elleter Feld gereden, 1x/uur vanaf Hüls Schulzentrum en 1x/uur vanaf Hüls Gewerbegebiet. In de ochtendspits rijden de meeste ritten naar Hüls Schulzentrum of Hüls Gewerbegebiet.
- Op de tijden dat snelbus 147 rijdt, rijden de meeste ritten van lijn 47 alleen tussen Aachen Hüls en Kohlscheid Weststraße.
- In de ochtendspits rijden twee ritten vanaf Brand en in de middagspits rijden drie ritten naar Brand.
- Op zaterdag wordt 1x/uur vanaf Hüls Gewerbegbiet, 1x/uur vanaf Hüls Schulzentrum en 2x/uur vanaf Hüls Friedhof gereden waarbij 2x/uur wordt doorgereden naar Herzogenrath August-Schmidt-Platz en 2x/uur tot de halte Ponttor wordt gereden.
- Op zondag de gehele dag en van maandag tot en met zaterdag na circa 20:00 uur wordt 2x/uur gereden tussen Aachen Bushof en Herzogenrath Bahnhof en 1x/uur tussen Herzogenrath Bahnhof en Herzogenrath August-Schmidt-Platz. Tussen Hüls en Aachen Bushof kan dan gebruik gemaakt worden van lijn 23.
- In Hüls zijn er verschillende routevarianten mogelijk. Zo rijden enkele ritten via Hüls Schulzentrum of Hüls Friedhof.
Route
Halte | ||
Aachen, Brand | ||
Aachen, Brand Ringstraße | ||
Aachen, Brand Eckenerstraße | ||
Aachen, Gut Neuenhof | ||
Aachen, Debyestraße | ||
Aachen, Gut Weide | ||
Aachen, Zieglerstraße | ||
Aachen, Rödgerbach | ||
Aachen, Fringsgraben | ||
Aachen, Barbarakirche | ||
Aachen, Continental | ||
Aachen, Rottstraße | ||
Aachen, Hüls Gewerbegebiet | ||
Aachen, Elleter Feld | ||
Aachen, Schönebergstraße | ||
Aachen, Hüls Friedhof | ||
Aachen, Wilmersdorfer Straße | ||
Aachen, Hüls Friedhof | ||
Aachen, Wilmersdorfer Straße | ||
Aachen, Hüls | ||
Aachen, ASEAG | ||
Aachen, Hüls Schulzentrum | ||
Aachen, ASEAG | ||
Aachen, Dresdener Straße | ||
Aachen, Hohenzollernplatz | ||
Aachen, Josefskirche (Justizzentrum) | ||
Aachen, Scheibenstraße | ||
Aachen, Kaiserplatz | ||
Aachen, Willy-Brandt-Platz | ||
Aachen, Bushof | ||
Aachen, Minoritenstraße | ||
Aachen, Driescher Gässchen (Technische Hochschule) | ||
Aachen, Ponttor | ||
Aachen, Bendplatz | ||
Aachen, Jupp-Müller-Straße | ||
Aachen, Laurensberg Wildbach | ||
Aachen, Laurensberg | ||
Aachen, Rosenhügel | ||
Aachen, Haus Linde | ||
Aachen, Richterich Berensberger Straße | ||
Aachen, Richterich Rathaus | ||
Aachen, Schloss-Schönau-Straße | ||
Aachen, Richterich Schönauer Friede | ||
Aachen, Uersfeld | ||
Herzogenrath, Kohlscheid Kircheich | ||
Herzogenrath, Kohlscheid Technologiepark | ||
Herzogenrath, Kohlscheid Weststraße | ||
Herzogenrath, Kohlscheid Feldstraße | ||
Herzogenrath, Forensberger Straße | ||
Herzogenrath, Pannesheide | ||
Herzogenrath, Kohlberg | ||
Herzogenrath, Straß | ||
Herzogenrath, Pilgramsweg | ||
Herzogenrath, Aachener Straße | ||
Herzogenrath, Burgstraße | ||
Herzogenrath, Wiesenstraße | ||
Herzogenrath, Schütz-von-Rode-Straße | ||
Herzogenrath, Dammstraße | ||
Herzogenrath, Bahnhof | ||
Herzogenrath, Rathaus | ||
Herzogenrath, Ritzerfeld | ||
Herzogenrath, Thiergarten | ||
Herzogenrath, Merkstein Seniorenzentrum | ||
Herzogenrath, Alt-Merkstein | ||
Herzogenrath, Sommerweg | ||
Herzogenrath, An der Herrenstraß | ||
Herzogenrath, Martinusstraße | ||
Herzogenrath, Römerplatz | ||
Herzogenrath, Merkstein August-Schmidt-Platz |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 werd het lijnennet in Aachen opnieuw vormgegeven. Lijn 43 werd geïntegreerd in lijn 47, waardoor deze lijn ook van en naar Hüls met enkele ritten naar Brand ging rijden.
Op 9 augustus 2020 gingen de ritten op zaterdag tussen circa 18:00 en 20:00 uur ook rijden tussen Hüls en Aachen Bushof. Tevens bleven ook de extra ritten tussen Hüls en Ponttor doorrijden tot circa 20:00 uur.