Lijn 38 Rotterdam Zuidplein - Zuid Beijerland Dorp
Voormalige buslijn 38 | |
Vervoerder(s) | ZWN |
Regio's | Rotterdam, Hoeksche Waard - Goeree Overflakkee |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 25 augustus 1979 |
Opvolger(s) | 43 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 38 reed van Rotterdam via Mijnsheerenland, Westmaas, Klaaswaal en Numansdorp naar Zuid-Beijerland.
Dienstregeling
- Tussen Numansdorp en Zuid-Beijerland werd van maandag t/m zaterdag overdag om de andere rit gereden.
- Enkele vroege/late ritten reden alleen tussen (Zuid-Beijerland) Numansdorp en Heinenoord.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Heinenoord, Busstation | ||
Mijnsheerenland, Mijnsheerenland | ||
Westmaas, Westmaas | ||
Klaaswaal, Klaaswaal | ||
Numansdorp, Middelsluis | ||
Numansdorp, Voorstraat | ||
Zuid-Beijerland, Zuid-Beijerland |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 26 augustus 1979 werd deze lijn vernummerd naar lijn 43. In de route en dienstregeling vonden vrijwel geen wijzigingen plaats, alleen in de spitsuren werd de frequentie gedeeltelijk verhoogd. Tijdens de stille uren werd de frequentie echter gedeeltelijk verder teruggebracht. Het vrijgekomen lijnnummer kon vervolgens gebruikt worden voor een nieuwe buslijn op het eiland Goeree-Overflakkee.