Lijn 29 Venray Station - Venlo Station
Voormalige buslijn 29 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador, Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 25 maart 2007 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 25, 29 |
Opvolger(s) | 88 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur (deels belbus) |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1-2x/uur (deels belbus) |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur (deels belbus) |
Zondag | 1-2x/uur (deels belbus) |
Lijn 29 reed van Venray via Oostrum, Meerlo, Tienray, Swolgen, Broekhuizenvorst, Lottum, Grubbenvorst en Blerick naar Venlo.
Dienstregeling
- De gehele week overdag werd slechts 1x per uur gereden tussen Venray en Lottum.
- Tijdens de vakantieperioden en in het weekeinde reden de extra ritten Venlo - Lottum als belbus.
Route
Halte | ||
Venray, Station Venray | ||
Oostrum, Witte Vennenweg | ||
Oostrum, Paschalis | ||
Wanssum, Beemdweg | ||
Wanssum, Centrum | ||
Meerlo, Brug | ||
Meerlo, Hoofdstraat | ||
Meerlo, Brugeind | ||
Meerlo, Elshout | ||
Tienray, Kerk | ||
Tienray, Raayke | ||
Swolgen, Smid Brouwers | ||
Swolgen, Wilhelmina | ||
Swolgen, Legert | ||
Swolgen, Vorsterweg | ||
Broekhuizenvorst, Heideweg | ||
Broekhuizenvorst, Kerkstraat | ||
Broekhuizenvorst, Burgemeester Hermansstraat | ||
Broekhuizen, Hoogstraat | ||
Broekhuizen, Lottumseweg | ||
Lottum, Pompstation | ||
Lottum, Graanmolen | ||
Lottum, Kraaienhoflaan | ||
Lottum, Markt | ||
Lottum, Hoofdstraat | ||
Lottum, Opperdonkseweg | ||
Lottum, De Bongerd | ||
Grubbenvorst, Kaldenbroek | ||
Grubbenvorst, Sportveld | ||
Grubbenvorst, Schoolstraat | ||
Grubbenvorst, Baersdoncklaan | ||
Grubbenvorst, Molenveld | ||
Grubbenvorst, De Vonkel | ||
Grubbenvorst, Dr. Baggen | ||
Grubbenvorst, Viaduct | ||
Blerick, Jachthaven | ||
Blerick, Parlevinkerweg | ||
Blerick, Venrayseweg/6700 | ||
Blerick, Gilde Opleiding | ||
Blerick, Station | ||
Venlo, Koninginnesingel | ||
Venlo, Station |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. Komende vanuit Venlo ging lijn 29 niet meer naar Tienray en Horst rijden, maar naar Blitterswijck, Geijsteren en Venray via de oude route van lijn 25. De lijn bleef hierbij over het hele traject eenmaal per uur rijden. De verbinding tussen Horst, Tienray en Broekhuizenvorst werd overgenomen door de nieuwe lijn 69, die echter grotendeels als belbus ging rijden.
Op 6 januari 2008 werden de vertrek- en aankomsttijden zodanig gewijzigd, dat bij station Venray altijd een goede aansluiting werd geboden op de treinen richting Nijmegen. Dientengevolge ging in Venlo echter de aansluiting op de treinen richting Eindhoven verloren; als alternatief konden treinreizigers al in Blerick overstappen op genoemde treinen.
Vanaf 14 december 2008 gingen de ritten op zaterdagavond na 20:00, op zondagochtend voor 12:00 en op zondagavond na 19:00 voortaan met een 8-persoonsbusje rijden vanwege de (zeer) geringe bezetting.
Door de slechte financiële situatie van Veolia Transport moest de provincie extra geld bijleggen op het busvervoer, in ruil daarvoor moest er wel bezuinigd worden.
Op 1 november 2009 werd de route tussen Venray en Wanssum gestrekt via de provinciale weg, de bediening van Geijsteren en Blitterswijck werd tegelijkertijd overgenomen door lijn 38, die vanwege de geringere bezetting met 8-persoonsbusjes ging rijden. Daarnaast werd de frequentie elke dag van de week verhoogd naar een halfuursdienst tussen Venlo en Lottum, maar tijdens de stillere uren rijden deze extra ritten als belbus.
Halte | ||
Venray, Station | ||
Oostrum, Kerk | ||
Oostrum, De Zomp | ||
Geijsteren, Kerk | ||
Wanssum, Industrieterrein | ||
Wanssum, Centrum | ||
Blitterswijck, Blitterswijckseweg | ||
Blitterswijck, Kapelletje | ||
Meerlo, Brug |
Op 11 december 2016 ging de nieuwe concessie Limburg van start. Lijn 88 nam de route van lijn 29 over tussen Venray en Venlo. De ritten tussen Lottum en Venlo gingen alleen nog tijdens de spitsuren rijden buiten de vakanties en de ritten in de avonduren werden omgezet naar belbusritten.