Lijn 292 Sint Anthonis Dokter Verbeecklaan - Boxmeer Maasziekenhuis
Buurtbuslijn 292 | |
Vervoerder(s) | Bravo (Arriva) |
Concessie | Oost-Brabant |
Lijnsoort | Buurtbus |
Vereniging | Land van Cuijk |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Rijdt sinds | 13 december 2015 |
Voorganger(s) | 259, 292 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 292 rijdt van Sint Anthonis via Oploo, Westerbeek, Landhorst, Wilbertoord, Mill, Wanroij, Ledeacker, Sint Anthonis en Boxmeer naar Rijkevoort.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Oost-Brabant is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,08 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,71. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
1 OV Chipkaart ingevoerd per 1-12-2009 in Zuidoost Brabant (voormalig SRE). OVpayIn de concessie Oost-Brabant kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt.
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoopVoorverkoop | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
Sint Anthonis, Dokter Verbeecklaan | ||
Sint Anthonis, Breestraat | ||
Sint Anthonis, Kolonel Silvertoplaan | ||
Sint Anthonis, Lepelstraat | ||
Sint Anthonis, Den Hoek | ||
Oploo, Kerk | ||
Oploo, Vloetweg/Loonseweg | ||
Westerbeek, Stevensstraat | ||
Westerbeek, Kerk | ||
Westerbeek, Nieuweweg | ||
Oploo, Gemertseweg | ||
Oploo, Bronlaak | ||
Landhorst, Café Buitenlust | ||
Wilbertoord, Kerk | ||
Mill, Bosweg | ||
Mill, Vorleweg | ||
Mill, Domeinenstraat | ||
Mill, Fitland | ||
Mill, Stationsstraat | ||
Mill, Bakhuisweg | ||
Mill, Molenkuilweg | ||
Sint Hubert, Erica | ||
Wanroij, Wanroijseweg | ||
Wanroij, Milseweg | ||
Wanroij, Gemeentehuis | ||
Wanroij, Molenstraat | ||
Wanroij, Molen | ||
Rijkevoort-De Walsert, Hulsbeek | ||
Rijkevoort-De Walsert, Papenvoortsedijk | ||
Ledeacker, Kerk | ||
Ledeacker, Aben | ||
Sint Anthonis, Brink | ||
Sint Anthonis, Breestraat | ||
Sint Anthonis, Dokter Verbeecklaan | ||
Boxmeer, Graafseweg | ||
Boxmeer, Station | ||
Boxmeer, Bilderbeekstraat | ||
Boxmeer, Beugenseweg | ||
Boxmeer, Hoogendijk | ||
Boxmeer, Maasziekenhuis | ||
Boxmeer, Graafseweg | ||
Rijkevoort, Hoogeindse Kampen | ||
Rijkevoort, Kerk | ||
Rijkevoort, Hoogeindse Kampen | ||
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd het lijnennet in Oost-Brabant flink overhoop gehaald. De ruggengraat in dit gebied werd voortaan gevormd door lijn 92 tussen Grave, Cuijk, Sint-Anthonis en Venray. Het gevolg daarvan was dat de onderliggende lijnen eveneens aangepast werden. De lijnvoering van de buurtbussen in deze regio werd daarop eveneens aangepast. Als enige lijn in deze regio bleef lijn 292 rijden, die voortaan ging beginnen in Sint Anthonis en vervolgens een lusroute via de oude routes van lijn 259 en 292 ging rijden om vervolgens naar Boxmeer te rijden. In Boxmeer kwam het eindpunt te liggen bij het Maasziekenhuis. Net als voorheen bleef de nieuwe lijn alleen van maandag t/m vrijdag overdag rijden.
Op 13 maart 2016 werd alweer een aanpassing in de route doorgevoerd. Waar Rijkevoort eerst op de route tussen Wanroij en Sint Anthonis lag, wordt het dorp nu 'na' het ziekenhuis in Boxmeer aangedaan. De reden voor deze aanpassing is om de overstapmogelijkheden bij de halte Dr. Verbeecklaan in Sint Anthonis van de buurtbus op lijn 92 en vice versa te verbeteren. De meest gebruikte overstapbewegingen zijn hierdoor met een aantal minuten verruimd. Tevens krijgen de inwoners van Rijkevoort door deze aanpassing een kortere reistijd naar Boxmeer.
Op een later moment in 2016 werd de route nogmaals aangepast. De bus ging na station Boxmeer door het dorp naar het Maasziekenhuis rijden, om vervolgens via Rijkevoort weer terug te keren naar Boxmeer en Sint Anthonis en verder. Hiermee werd de reistijd voor inwoners uit Rijkevoort naar Boxmeer wederom versneld, voor een reis naar het Maasziekenhuis moet dan echter overgestapt worden.
Halte | ||
Boxmeer, Station | ||
Boxmeer, Bilderbeekstraat | ||
Boxmeer, Beugenseweg | ||
Boxmeer, Hoogendijk | ||
Boxmeer, Maasziekenhuis | ||
Rijkevoort, Hoogeindse Kampen | ||
Rijkevoort, Kerk |
Vanaf 28 augustus 2017 werd de halte Graafseweg voor de tweede keer in de dienstregeling opgenomen. Op 9 december 2018 werd de halte Van Aben in Ledeacker hernoemd naar Aben.
Geschiedenis lijnvoering Wilbertoord - Mill - Wanroij - Venray
Tussen Wilbertoord, Mill, Sint Hubert en Wanroij reed vroeger t/m 23 oktober 1986 lijn 91. Deze werd ingekort tot Nijmegen - Mill. Voor het resterende traject kwam de nieuwe Buurtbus T. Buurtbus K ging van Wanroij naar via Sint Anthonis naar Boxmeer rijden. Toen lijn 91 weer verder ging rijden naar Uden, verviel Buurtbus T. Buurtbus K ging voortaan vanaf Wanroij naar Wilbertoord en Mill rijden. Deze buurtbus werd uiteindelijk lijn 292.
Het traject Overloon en Venray bestaat al sinds minimaal eind jaren 50. De bediening kwam uiteindelijk terecht bij lijn 28. Deze werd op 28 mei 1989 vervangen door lijn 97 van Venray naar Sint Anthonis. Deze bus werd waarschijnlijk op 25 augustus 2002 omgezet in buurtbus 297, toen de lijn overging van Hermes naar BBA. Lijn 97 bleef nog een rit in de spitsuren rijden. Deze rit verviel per 5 januari 2003. Lijn 297 ging, zoals boven al omschreven, op in lijn 292.
Mill - Sint Anthonis
- Lijn 3 Grave Autobusstation - Boxmeer Hoogland (minimaal 1957/1958)
- Lijn 19 Grave Autobusstation - Boxmeer Markt (minimaal 1961/1962 t/m minimaal 1973/1974)
- Lijn 2 Nijmegen Station - Boxmeer Bejaarden-Centrum/Uden Markt (minimaal 1976/1977 en 1977/1978)
- Lijn 19 Nijmegen Station - Boxmeer Bejaarden-Centrum/Uden Markt (minimaal 1979/1980 en 1980/1981)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Boxmeer Maasziekenhuis (minimaal 23 mei 1982 t/m 26 mei 1990)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Haps Gemeentehuis (27 mei 1990 t/m 22 mei 1993)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Boxmeer Gemeentehuis (22 mei 1993 t/m 27 mei 2000)
- Lijn 92 Nijmegen Centraal Station - Sint Anthonis Dr. Verbeecklaan (28 mei 2000 t/m 4 januari 2003)
- Lijn 92 Grave Busstation - Sint Anthonis Dr. Verbeecklaan (5 januari 2003 t/m 13 december 2003)
- Lijn 292 Mill Fitland - Boxmeer Station (14 december 2003 t/m 8 januari 2005)
- Lijn 292 Wilbertoord Kerk - Venray Busstation (9 januari 2005 t/m 12 december 2015)
- Lijn 292 Sint-Anthonis Dr. Verbeecklaan - Boxmeer Maasziekenhuis (sinds 13 december 2015)