Lijn 28 Ringlijn Kapelle Kerkplein - Hansweert
Voormalige buslijn 28 | |
Vervoerder(s) | ZWN-Groep |
Regio | Midden-Zeeland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 2 juni 1996 t/m 31 mei 1997 |
Voorganger(s) | 28 |
Opvolger(s) | 28 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (lijntaxi) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur (lijntaxi) |
Lijn 28 reed van Kapelle een lusroute via Schore, Hansweert en Biezelinge.
Route
Halte | ||
↓ | Kapelle, Kerkplein | |
Biezelinge, De Roo | ||
Biezelinge, Caisson | ||
Schore, N.H. Kerk | ||
Hansweert, Boomdijk | ||
Biezelinge, Caisson | ||
Biezelinge, De Roo | ||
Biezelinge, De Jager | ||
↓ | Kapelle, Kerkplein |
Geschiedenis
Op 2 juni 1996 werd de opzet van lijn 28 flink gewijzigd. Voortaan ging deze lijn beginnen in Kapelle, alwaar de aansluiting van lijn 29 overgenomen werd. Vervolgens wordt een lusroute via Schore en Hansweer gereden, om in Kapelle weer aansluiting te geven op lijn 29 richting Goes. Tevens kreeg deze lijn gezelschap van de lijntaxi, deze ging de minder rendabele ritten vervangen. Alle ritten in de avonduren en op zondag gingen vanaf die datum als lijntaxi rijden, hetzij dat deze ritten ook nog eens geknipt waren in Hansweert.
Op 1 juni 1997 werd deze lijn opnieuw aangepast. Van maandag t/m zaterdag in de drukste richting ging de lijn weer het hele traject rijden van Goes naar Hansweert en v.v. en buiten die tijdstippen bleef de bus slechts tussen Kapelle en Hansweert rijden, waarbij dit tijdens de stille uren beperkt werd tot de inzet van een lijntaxi.