Lijn 23 Dokkum Autobusstation - Bergum Kwekerstrjitte
Voormalige buslijn 23 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio's | Noord-Friesland, Zuidoost-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1976 t/m 1 augustus 1981 |
Opvolger(s) | 53 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 0-1x/uur |
Lijn 23 reed van Dokkum via Damwoude, Bovenweg, Veenwouden en Quatrebras naar Burgum.
Route
Halte | ||
Dokkum, Busstation | ||
Dokkum, Zwaluwstraat | ||
Dokkum, Dongeraheem | ||
Dokkum, Harddraversdijk | ||
Dokkum, Bocksmeulen | ||
Dokkum, Dr. S. van Tuinenlaene | ||
Dokkum, Woudpoort | ||
Dokkum, Woudweg | ||
Dokkum, Dockaheem | ||
Dokkum, Sionsberg | ||
Dokkum, Politiebureau | ||
Dokkum, Tolhuis | ||
Damwoude, Kruisweg | ||
Damwoude, Badhúswei | ||
Damwoude, Willemstrjitte | ||
Broeksterwoude, Haadwei | ||
De Valom, De Breedte | ||
De Valom, De Valom | ||
Bovenweg, Bovenweg | ||
Veenwouden, Oastein | ||
Veenwouden, De Stins | ||
Veenwouden, Stinswei | ||
Veenwouden, Station | ||
Veenwouden, De Swette | ||
Quatrebras, Noord | ||
Quatrebras, Zuid | ||
Burgum, Huisterheide | ||
Burgum, Noordersingel | ||
Burgum, Viersprong |
Geschiedenis
Het verloop van deze lijn is onbekend.
In de dienstregeling 1976/1977 werd van maandag t/m zaterdag overdag elk half uur gereden tussen Dokkum en Veenwouden en werd slechts 1x per uur verder gereden naar Burgum. In de avonduren en op zondag werd meestal 1x per uur gereden tussen Dokkum en Veenwouden en reed slechts 1x per 2 uur een rit verder naar Burgum.
Op 2 augustus 1981 werd bij de FRAM de Mobilofoon in gebruik genomen. Hierbij werden diverse lijnnummers opgehoogd, zodat geen dubbelingen meer in het lijnennet waren en de lijnen enigszins gegroepeerd werden per regio. Het lijnnummer 23 werd op die datum vernummerd naar lijn 53. Met uitzondering van licht verschoven vertrek- en aankomsttijden, bleven de route en dienstregeling verder ongewijzigd gehandhaafd.