Lijn 237 Amsterdam, Station Sloterdijk - Hempontplein
Voormalige buslijn 237 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Berkhof Jonckheer |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 237 rijdt van station Sloterdijk een grote lus via de Deccaweg en de Petroleumhaven naar de Hempont. Daarna wordt via de Radarweg naar het station teruggereden. In de middag wordt na de lus via de Deccaweg eerst nog naar de keerlus in de Coenhaven gereden voordat er via de Hempont weer naar Sloterdijk wordt teruggereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk | ||
Amsterdam, Donauweg | ||
Amsterdam, Deccaweg 6 | ||
Amsterdam, Deccaweg 20 | ||
Amsterdam, Deccaweg 26 | ||
Amsterdam, Deccaweg 32 | ||
Amsterdam, Deccaweg | ||
Aftakking middagroute | ||
Amsterdam, Nieuwe Hemweg | ||
Amsterdam, Coenhavenweg | ||
Amsterdam, Pier Amerika | ||
Amsterdam, Pier Azië | ||
Amsterdam, Coenhaven | ||
Amsterdam, Pier Azië | ||
Amsterdam, Pier Amerika | ||
Amsterdam, Nieuwe Hemweg | ||
Einde middagroute | ||
Amsterdam, Benzolweg | ||
Amsterdam, Octaanweg | ||
Amsterdam, Kajuitweg | ||
Amsterdam, Hempontplein | ||
Amsterdam, Westhavenweg | ||
Amsterdam, Westhavenweg 87 | ||
Amsterdam, Kompasweg | ||
Amsterdam, Sonthaven | ||
Amsterdam, Radarweg | ||
Amsterdam, Sextantweg | ||
Amsterdam, Kwadrantweg | ||
Amsterdam, Donauweg | ||
Amsterdam, Station Sloterdijk |
Historie
Lijn 237 vind zijn oorsprong in de op 1 april 1961 ingestelde industrielijn 40 welke reed van de Oostzaanstraat naar de Hembrug en vandaar naar het oude station Sloterdijk. Door de instelling van lijn 40 verdween de ongenummerde Fordlijn. Na verschillend routewijzigingen werd de tak naar de Hembrug vervangen door lijn 47. In 2003 werd lijn 237 het nieuwe nummer van de Coenhaven-tak van lijn 47. Met de dienstregeling 2012 zal lijn 237 verdwijnen.