Lijn 1 Amsterdam Centraal Station - Leimuiden Garage
Voormalige buslijn 1 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 1 reed van Amsterdam via Amstelveen, Bovenkerk, Aalsmeer en Rijssenhout naar Leimuiden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Nassaukade | ||
Amsterdam, Overtoom | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, KLM Hoofdkantoor | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Bovenkerk, Noorddammerlaan | ||
Bovenkerk, Schinkel | ||
Bovenkerk, Kerkweg | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderweg | ||
Aalsmeer, Lijnbaan | ||
Aalsmeer, Hortensialaan | ||
Aalsmeer, Van Cleeffkade | ||
Aalsmeer, Aalsmeerderbrug | ||
Rijssenhout, Benschop | ||
Rijssenhout, Bennebroekerweg | ||
Rijssenhout, Husemeier | ||
Burgerveen, Dorp | ||
Leimuiden, Leimuiderdijk/Venneperweg | ||
Leimuiden, Garage |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 1 werd gesplitst in de lijnen 1 en 11. Beide lijnen reden een uurdienst tussen Amsterdam, Aalsmeer en Leimuiden. Slechts in Aalsmeer reden beide lijnen een iets andere route t.o.v. elkaar.