Lijn 190 Oler Grathemerweg/Velterweg - Laar Kapel
Voormalige buurtbuslijn 190 | |
Vervoerder(s) | VSL |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Buurtbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1984 (??) t/m 30 mei 1987 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 190 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 190 reed van Oler via Kelpen, Ell, Haler, Stramproy, Altweerterheide en Weert naar Laar.
Route
Halte | ||
Oler, Grathemerweg/Velterweg | ||
Oler, Brandweergarage | ||
Kelpen, Kerk | ||
Kelpen, Wijen/Ellerweg | ||
Ell, Kerk | ||
Haler, Hostertstraat/Moosterstraat | ||
Haler, Transformatorhuisje/Isidoorstraat | ||
Haler, Kerk | ||
Stramproy, Molenweg 15 | ||
Stramproy, Molenweg 3 | ||
Stramproy, Café Geelen | ||
Stramproy, Bergerothweg 70 | ||
Altweerterheide, Heltenbosdijk/Wijffelterbroekdijk | ||
Altweerderheide, Kerk | ||
Altweerterheide, Mastenbroekweg/Kruis | ||
Altweerterheide, Mastenbroekweg/Dijkerstraat | ||
Weert, Sint Jozefslaan | ||
Weert, Dries | ||
Weert, Station | ||
Weert, Driesveldlaan | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Boerhaavestraat | ||
Weert, Bassin | ||
Hushoven, Hushoverweg/Kapel | ||
Hushoven, Hushoverweg 77a | ||
Hushoven, Rietstraat/St.-Donatuskapelstraat | ||
Laar, Rietstraat 43 | ||
Laar, Heugterbroekdijk | ||
Laar, Nieuwenheerd | ||
Laar, De Raak | ||
Laar, Kapel |
Geschiedenis
In het dienstregeling 1984/1985 werd de buurtbus voor het eerst in het busboekje opgenomen. Het is derhalve onbekend of de lijn in een eerder stadium al reed. In deze dienstregeling werd van maandag t/m zaterdag overdag 1x per 2 uur, hetzij dat de 1e rit richting Laar niet op zaterdag reed. Reizigers tussen Stramproy en Weert konden de buurtbus bovendien niet gebruiken ten gunste van lijn 74, die op hetzelfde traject reed.
Op 2 juni 1985 werd de route tussen Weert en Laar verlegd naar de buurtschap Hushoven. Ook ging de lijn vanaf die datum stoppen bij de haltes Driesveldlaan, Boerhaavestraat en Bassin. De halte Graafschap Hornelaan werd voortaan niet meer aangedaan.
Vanaf 31 mei 1987 ging de buurtbus vanaf Oler verder rijden naar Grathem, in Laar werd de lijn ingekort tot De Raak. Verder vonden geen wijzigingen plaats in de route of dienstregeling; de lijn bleef van maandag t/m zaterdag overdag eenmaal per 2 uur rijden.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Weert (1984 - 1985)
Halte | ||
Weert, Station | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Laar, Heugterbroekdijk |