Lijn 168 Leiden Station - Bodegraven Station
Voormalige buslijn 168 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 23 mei 1982 t/m 28 mei 1983 |
Voorganger(s) | 9 |
Opvolger(s) | 168, 178 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 168 reed van Leiden via Zoeterwoude-Rijndijk, Hazerswoude-Rijndijk, Alphen a/d Rijn en Zwammerdam naar Bodegraven.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Leiden, Steenstraat | ||
Leiden, Nieuwe Beestenmarkt | ||
Leiden, Breestraat | ||
Leiden, Levendaal | ||
Leiden, Korevaarstraat | ||
Leiden, Kraaierstraat | ||
Leiden, Plantage | ||
Leiden, Burggravenlaan | ||
Leiden, Wilhelminabrug | ||
Leiden, Meerburgerkade | ||
Leiderdorp, Bruggestraat | ||
Zoeterwoude-Rijndijk, De Goede Herder | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Gemeneweg | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Raadhuis | ||
Hazerswoude-Rijndijk, Rijndijk 261 | ||
Alphen a/d Rijn, Genie | ||
Alphen a/d Rijn, Amstelstein | ||
Alphen a/d Rijn, Ondernemingsweg | ||
Alphen a/d Rijn, Avifauna | ||
Alphen a/d Rijn, Zoutmanstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Van Nesstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Stadhoudersplein | ||
Alphen a/d Rijn, Koningin Julianabrug | ||
Alphen a/d Rijn, Onderweg | ||
Alphen a/d Rijn, Lijsterlaan | ||
Alphen a/d Rijn, De Aarhof | ||
Alphen a/d Rijn, Toussaintplein | ||
Alphen a/d Rijn, Castellumstraat | ||
Alphen a/d Rijn, Station | ||
Alphen a/d Rijn, Hazeveld | ||
Alphen a/d Rijn, Motorenfabriek | ||
Alphen a/d Rijn, Korenmolen | ||
Zwammerdam, Versloot | ||
Zwammerdam, De Hooge Burch | ||
Zwammerdam, Brugstraat | ||
Bodegraven, Station |
Geschiedenis
Met de ingebruikname van de ESOfoon werd het oude lijnnummer 9 op 23 mei 1982 gewijzigd naar 168, daar dit systeem geen dubbele lijnnummers kan verwerken.
Op 29 mei 1983 werd het lijnennet in Midden-Holland gereorganiseerd. Het traject Alphen - Bodegraven kwam te vervallen ten gunste van lijn 178 die vanaf Bodegraven juist verder ging rijden naar Alphen a/d Rijn. Tegelijkertijd verviel daarnaast in de avonduren en op zondag het traject Hazerswoude Rijndijk - Leiden.