Lijn 162 Oud Beijerland, Boezemlaan - Vierwiekenplein
Voormalige buslijn 162 | |
Vervoerder(s) | Connexxion |
Concessie | Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee (2002-2007) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Oud-Beijerland |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 31 december 2007 |
Opvolger(s) | 562 |
Frequenties
| |
Spits | 3-4x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 21:40) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 162 reed van de nieuwbouwwijk Poortwijk naar het centrum van Oud Beijerland.
Dienstregeling
- In de spitsuren werd alleen gereden tussen de haltes Beetsstraat en Boezemlaan. Bij de halte Poortwijk konden reizigers dan overstappen op andere buslijnen, welke op loopafstand lag van de halte Beetsstraat.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Oud Beijerland, Boezemlaan | ||
Oud Beijerland, Debussyring | ||
Oud Beijerland, Chopinplein | ||
Oud Beijerland, Bachlaan | ||
Oud Beijerland, Beetsstraat | ||
Oud Beijerland, Poortwijk | ||
Oud Beijerland, L.J. Costerstraat | ||
Oud Beijerland, Diepenhorstsingel | ||
Oud Beijerland, Scheepsmakershaven | ||
Oud Beijerland, Vierwiekenplein |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 1 januari 2008 ging de concessie Hoeksche Waard - Goeree-Overflakkee over naar Arriva, die het een half eerder gewonnen had op basis van de dienstregeling uitbreiding en inzet van nachtbussen. De zittende vervoerder Connexxion verloor hiermee wederom een gebied, waar zijn rechtsvoorgangers jaren lang reden.
Vanwege de matige bezetting werd de pendelbus Poortwijk vervangen door een belbus en kreeg (naar analogie van Arriva) het nieuwe lijnnummer 562. De frequentie in de ochtendspits werd verhoogd naar 6x/uur en in de late avonduren en op zondag werden eveneens ritten toegevoegd.