Lijn 14 Leuven Gasthuisberg - Diest Station
Voormalige buslijn 14 in België | |
Vervoerder(s) | (Hageland i.o.v.) De Lijn |
Entiteit | Vlaams-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Van Hool A120, Mercedes-Benz O405, Van Hool (New)A600, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | ... t/m 31 mei 2003 |
Opvolger(s) | 370, 371, 372, 373, 374, 375, 376, 524, 525, 552 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur |
Avond (weekend) | 1x/uur (tot 22:10) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 14 reed van Leuven via Kessel-Lo, Linden, Lubbeek, St. Joris-Winge, Tielt, Bekkevoort en Assent naar Diest.
Dienstregeling
- In de routestrip hieronder is de linkerkolom de hoofdroute; de bediening van Linden en Lubbeek wordt tot de hoofdroute gereden.
- Alle andere aftakkingen betreffende varianten die een of meerdere malen per dag worden gereden, maar niet tijdens het weekend.
Route
Halte | ||
Heverlee, Heilig Hartinstituut | ||
Heverlee, Station | ||
Heverlee, Groenstraat | ||
Leuven, Naamsepoort | ||
Leuven, Sportcentrum | ||
Leuven, Redingenhof | ||
Leuven, Bankstraat | ||
Leuven, Gasthuisberg | ||
Leuven, Herestraat | ||
Leuven, Groefstraat | ||
Leuven, St. Jacobsplein | ||
Leuven, St. Rafaëlkliniek | ||
Leuven, St. Pieterskliniek | ||
Leuven, Dirk Boutslaan | ||
Leuven, Fochplein | ||
Leuven, J. Stasstraat | ||
Leuven, Station | ||
Leuven, Diestsestraat | ||
Leuven, O.L.V. Middelareskerk | ||
Leuven, Stelplaats | ||
Kessel-Lo, Martelarenlaan | ||
Kessel-Lo, Heilig Hartkerk | ||
Kessel-Lo, Valvekensstraat | ||
Kessel-Lo, Park Heuvelhof | ||
Kessel-Lo, Heidebergstraat | ||
Kessel-Lo, Raadhuislaan | ||
Kessel-Lo, Paradaens | ||
Linden, Kortrijkstraat | ||
Linden, Kasteel | ||
Linden, Bleekbos | ||
Linden, Burchtlaan | ||
Linden, Hoog-Linden | ||
Linden, Burchtlaan | ||
Linden, Bleekbos | ||
Linden, Kerk | ||
Linden, Kortestraat | ||
Linden, Lijsterstraat | ||
Linden, Stenenveldstraat | ||
Linden, Stenenveld | ||
Linden, Endepoelstraat | ||
Kortrijk-Dutsel, Gobbelsrode | ||
Lubbeek, Geestbeek | ||
Kessel-Lo, Klooster | ||
Linden, J. Davidtsstraat | ||
Linden, Raychem | ||
Linden, Wolvendreef | ||
Linden, Galgenstraat | ||
Pellenberg, Lindestraat | ||
Pellenberg, Houwaartseweg | ||
Pellenberg, Ledigheid | ||
Lubbeek, Melkerij | ||
Lubbeek, Kraaiwinkelstraat | ||
Lubbeek, Weg naar Lubbeek | ||
Lubbeek, Vosken | ||
Lubbeek, Schubbeek | ||
Lubbeek, Schubbeekstraat | ||
Sint-Pieters-Rode, Dries | ||
Houwaart, Roeselberg | ||
Houwaart, Kriebekestraat | ||
Houwaart, Gemeentehuis | ||
Houwaart, Kerk | ||
Houwaart, Haldertstraat | ||
Houwaart, Houwaartseberg | ||
Houwaart, Neringe 92 | ||
Houwaart, Neringe 110 | ||
Houwaart, Kaaskorf | ||
Rillaar, Boekhoutse Molen | ||
Tielt, Boekhout | ||
Tielt, Haksbergenstraat | ||
Tielt, Berg | ||
Tielt, Gemeentehuis | ||
Tielt, Keulenstraat | ||
Tielt, Blerebergstraat | ||
St. Joris-Winge, Tweevijverstraat | ||
St. Joris-Winge, Oude Tiensesteenweg | ||
St. Joris-Winge, Dorp | ||
St. Joris-Winge, Glabbeeksesteenweg | ||
St. Joris-Winge, Hoek | ||
Tielt, Kiekenbos | ||
Lubbeek, Veldstraat | ||
Lubbeek, Gellenberg | ||
Lubbeek, Dorp | ||
Lubbeek, Kapelleke | ||
Lubbeek, Brakum | ||
Binkom, Kasteeldreef | ||
Binkom, In den Haan | ||
Binkom, Parijsstraat | ||
Binkom, St. Rochusstraat | ||
Binkom, Waterput | ||
Meensel, Bouchoutstraat | ||
Meensel, Kapelleke | ||
Meensel, Binkomstraat | ||
Meensel, Tramstraat | ||
Meensel, Keelstraat | ||
Meensel, Zilverberg | ||
Tielt, Woubeek | ||
Tielt, Driesstraat | ||
Tielt, Stelplaats | ||
Tielt, Driesstraat | ||
Molenbeek-Wersbeek, Kapel | ||
Tielt, Driesstraat | ||
Tielt, Stelplaats | ||
Tielt, Gemeentehuis | ||
Tielt, Stekstraat | ||
Tielt, Zandstraat | ||
Tielt, Rest | ||
Tielt, Beurt | ||
Tielt, Voortstraat | ||
Tielt, Bruin Kruis | ||
Tielt, Oude Leuvenseaan | ||
Tielt, Heuvelstraat | ||
Tielt, Tomberg | ||
Bekkevoort, Oude Tiensebaan | ||
Bekkevoort, Schillekensberg | ||
Bekkevoort, Kerk | ||
Bekkevoort, Steenberg | ||
Assent, Meerbeek | ||
Assent, Oprit A2 | ||
Assent, Nieuwstraat | ||
Assent, Zandstraat | ||
Kaggevinne, Leuvensestraat 216 | ||
Kaggevinne, Nieuwstraat | ||
Kaggevinne, Galgeveldstraat | ||
Diest, Leuvensepoort | ||
Tielt, Woubeek | ||
Bekkevoort, Dellestraat | ||
Bekkevoort, Heiblokstraat | ||
Bekkevoort, Kerk | ||
Bekkevoort, Tiensebaan | ||
Bekkevoort, Kiezegemstraat | ||
Bekkevoort, Klein Kempen | ||
Bekkevoort, Proviniebaan | ||
Waanrode, Grote | ||
Waanrode, Halenseweg | ||
Waanrode, Tolkamerstraat | ||
Waanrode, Boterbergstraat | ||
Waanrode, Nieuwe Wijk | ||
Waanrode, Kerk | ||
Waanrode, St.-Annaveld | ||
Waanrode, Waanveld | ||
Assent, Rijnrode Huisnr. 79 | ||
Assent, Kabien | ||
Assent, Weg naar Loksbergen | ||
Assent, Struikstraat 89 | ||
Assent, Struikstraat 7 | ||
Assent, Doornhof | ||
Assent, Centrum | ||
Assent, Mierenberg | ||
Assent, Bekweg | ||
Assent, Wolvenstraat | ||
Webbekom, Oud Kapelleke | ||
Webbekom, Kwadestraat | ||
Webbekom, Dorpsveldstraat | ||
Webbekom, Peubergstraat | ||
Webbekom, Dorp | ||
Diest, Beukenlaan | ||
Diest, Hasseltsepoort | ||
Diest, St. Jansplein | ||
Diest, Stadion | ||
Diest, Euro-Shoe | ||
Diest, Atheneum | ||
Diest, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan, maar in de dienstregeling 1984/1985 reed deze lijn al.
Op 1 juni 2003 werd deze lijn opgesplitst ter verduidelijking voor de reiziger, voor wat betreft de verschillende routes; met deze splitsing kreeg praktisch elke variant een eigen lijnnummer en werd de dienstregeling op enkele plekken uitgebreid. De hoofdroute tussen Leuven, Tielt en Diest werd voortaan als lijn 370 en de hoofdroutes naar de voorsteden Linden en Lubbeek werden voortaan als 371 (Linden) en 372 (Lubbeek) gereden. Daarnaast gingen onder de lijnnummers 373, 374, 375 en 376 enkele aanvullende spitslijnen rijden en onder de lijnnummers 524, 525 en 552 enkele scholierenlijnen voor de specifieke bediening van de scholen in Heverlee en Diest.