Lijn 147 Hoorn Station - Enkhuizen Station
Voormalige buslijn 147 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio | West-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 16 oktober 1976 |
Opvolger(s) | 147 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | 1x/2 uur (tot 22.00) |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 147 reed van Hoorn via Schellinkhout, Wijdenes, Hem, Venhuizen en Bovenkarspel naar Enkhuizen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één extra rit van Enkhuizen naar Hoorn en in de middagspits één extra rit Hoorn - Venhuizen in beide richtingen.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Draafsingel | ||
Hoorn, Veenenlaan | ||
Hoorn, Holenweg | ||
Hoorn, Boerderij Buis | ||
Hoorn, Industrieterrein | ||
Hoorn, Peetoom | ||
Hoorn, Dekker | ||
Schellinkhout, Snoek/Vis | ||
Schellinkhout, Landlust | ||
Schellinkhout, Schekkerman | ||
Schellinkhout, Stapel | ||
Schellinkhout, De Dregt | ||
Schellinkhout, Godvliet | ||
Schellinkhout, Sluis | ||
Schellinkhout, De Nek | ||
Wijdenes, Dekker | ||
Wijdenes, Van Dijk | ||
Wijdenes, 't Wapen van Wijdenes | ||
Wijdenes, Roemer | ||
Wijdenes, Zaaizaad Vereniging | ||
Wijdenes, Keetman | ||
Wijdenes, Noorder Uitweg | ||
Hem, Elba | ||
Hem, De Kapel | ||
Hem, Café Schoenmaker | ||
Hem, Zaadhandel Hem | ||
Hem, Torenweg | ||
Hem, Boerenleenbank | ||
Venhuizen, R.K. Kerk | ||
Venhuizen, 't Wijver | ||
Venhuizen, Buis | ||
Venhuizen, N.H. Kerk | ||
Venhuizen, Westerkerkweg | ||
Venhuizen, Westerbuurt | ||
Venhuizen, Kaasfabriek | ||
Venhuizen, Van Riesen | ||
Venhuizen, Koolhaas | ||
Bovenkarspel, Florasingel | ||
Bovenkarspel, La Reinelaan | ||
Bovenkarspel, Spoorsingel | ||
Bovenkarspel, Protestantse Kerk | ||
Bovenkarspel, Westeinde | ||
Bovenkarspel, De Wit | ||
Enkhuizen, Streeklust | ||
Enkhuizen, Koepoort | ||
Enkhuizen, Westerstraat | ||
Enkhuizen, Dijk | ||
Enkhuizen, Station |
Geschiedenis
Op 17 oktober 1976 werd de lijn vanaf Enkhuizen verlengd naar Enkhuizen-Noord volgens het traject van lijn 142, welke gelijktijdig opgeheven werd. Op dit traject in Enkhuizen ging de lijn overdag een uurdienst rijden, slechts 1x per 2 uur reed de bus verder naar Hoorn.