Lijn 113 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
Voormalige buslijn 113 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio's | Amsterdam, Zaanstreek en Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1978 t/m ... |
Voorganger(s) | 102, 113 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 113 reed van Amsterdam via Broek in Waterland, Monnickendam, Katwoude, Volendam en Edam naar Purmerend.
Dienstregeling
- Enkele vroege/late spitsritten reden ook alleen tussen Amsterdam en Volendam.
- In de avonduren na 21:45 werd alleen tussen Amsterdam en Volendam gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Winkelcentrum | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland, Kruisweg | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Busstation | ||
Katwoude, Hogendijk | ||
Volendam, Busstation | ||
Volendam, Mercuriuslaan | ||
Edam, Busstation | ||
Purmer, De Driesprong | ||
Purmer, Purmerkerk | ||
Purmerend, Purmerweg | ||
Purmerend, Tramplein |
Geschiedenis
Op 28 mei 1978 werden de oude lijnen 102 en 113 aan elkaar gekoppeld en vernummerd naar 113, zodat een nieuwe lijn ontstond tussen Amsterdam, Volendam en Purmerend. De lijn ging elke dag van de week een basisuurdienst rijden, met in de spitsrichting een enkele extra rit.