29.349
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=10
|route='''Arnhem:''' CS - Elderveld - Station Zuid - Schuytgraaf|vervoerder=[[Breng]] ([[Novio]]), [[Connexxion]]|concessie=Arnhem Nijmegen (2010-2012)|concessie2=KAN Noord|stad=Arnhem|materieel=-[[VDL Berkhof Ambassador]]
|lijnsoort=Stadsbus
|voorganger=geen|opvolger=[[Lijn 5 Arnhem, De Laar West / Schuytgraaf - Presikhaaf / Elsweide-HAN|5]]|periode=9 december 2007 t/m 11 december 2010|frequentie_spits=2x4x/uur|frequentie_dal=2x4x/uur|frequentie_avond=1x2x/uur|frequentie_zaterdag=2x4x/uur|frequentie_zondag=1x2x/uur
}}
'''Lijn 10''' was een buslijn tussen station [[Arnhem Centraal|Arnhem]], Elderveld, station [[Arnhem Zuid]] en de nieuwbouwwijk Schuytgraaf.
== Route ==
{{ RouteTop |
{{ RouteRij RouteRijStation | [[Afbeelding:Route_0sTr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg0sTr}} |35px]] Arnhem| [[ArnhemCentraal|Arnhem, Centraal Station]] }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, Rijnstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, de De Praets }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] | Arnhem, Bandijk rsr}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] | Arnhem, Fonteinkruidstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, Elderveld / Hagemanswei }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, Bussumstraat }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, Winkelcentrum Elderhof }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rsr}} | Arnhem, Hillegomweg }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] rhlr}} | Arnhem, Hollandweg }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rrar.svg{{Rimg|rhrr}} | Arnhem, Burgemeester Matsersingel}}{{ RouteRijStation | {{BRimg|70px]] rTar}} | Arnhem| [[Arnhem Zuid|Arnhem, Station Arnhem Zuid]] }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rlr.svgrsr}}{{Rimg|35px]] rlr}} | Arnhem, Schuytgraaf }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rlr.svgrsr}}{{Rimg|35px]] rlr}} | Arnhem, Germanenveld }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rlr.svgrsr}}{{Rimg|35px]] rlr}} | Arnhem, Voedsterwaard }}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svgrlr}}{{Rimg|35px]] rsr}} | Arnhem, Luchtvaart (''Noordelijke route'')}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svgrlr}}{{Rimg|35px]] rsr}} | Arnhem, Centraalspoor (''Noordelijke route'')}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]][[Afbeelding:Route_rsr.svgrlr}}{{Rimg|35px]] rsr}} | Arnhem, De Zeis (''Noordelijke route'')}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rarr.svg|70px]] {{BRimg| (''Keerpunt'') rar0}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rs0.svg|35px]][[Afbeelding:Route_rer.svg|35px]] | Arnhem, Koningskers }}
}}
== Geschiedenis ==
Lijn 10 reed sinds [[Dienstregeling concessie KAN Noord 2008|9 december 2007]]. Destijds werd alleen in de spitsen, 's avonds en op zondag gereden. Één jaar later is de bus de gehele dag door gaan rijden (overdag tweemaal per uur; 's avonds en op zondag eenmaal per uur); afhankelijk van het tijdstip op de dag werd op de heenweg de noordelijke- en op de terugweg de zuidelijke route gereden of andersom. Met ingang van [[Dienstregeling concessie Arnhem - Nijmegen 2010|dienstregeling 2010]] werd de frequentie de gehele week door verdubbeld; nu reed de helft van de ritten de noordelijke- en de andere helft de zuidelijke route. Per [[Dienstregeling concessie Arnhem - Nijmegen 2011|12 december 2010]] is deze lijn overgenomen door [[Lijn 5 Arnhem, De Laar West / Schuytgraaf - Presikhaaf / Elsweide-HAN|trolleylijn 5]].