4.662
bewerkingen
Wijzigingen
k
geen bewerkingssamenvatting
{{VLijnInfo
|route=Deventer - Twello - Wilp - Bussloo - Voorst - Klarenbeek
|lijnnr=117
|vervoerder=[[VAD]]
|regio=Veluwe
|lijnsoort=Streekbus
|periode=31 mei 1981 t/m 31 mei 1986|voorganger=[[Lijn 17 Deventer Station - Klarenbeek Coöperatie|17]]|opvolger=[[Lijn 171 Deventer Station - Voorst Centrum|171]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/2 uur
|frequentie_zaterdag=1x/2 uur
|frequentie_zondag=1x/2 uur
|frequentie_avond=1x/dag avond (doordeweeks)
}}
'''Lijn 117''' reed van Deventer via Twello, Wilp, Bussloo en Voorst naar Klarenbeek.
''Route is niet compleet''
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_0sTr.svg0sTr}} |35px]] Deventer| [[Deventer|Deventer, Station NS]]}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Twello, Gemeentehuis}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Posterenk, Posterenk}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Wilp, Centrum}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Bussloo, R.K. Kerk}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Gietelo, Huttendijk}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Voorst, Centrum}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rs0.svg{{Rimg|35px]] rs0}} | Klarenbeek, Coöperatie}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[VAD Dienstregeling 1981/1982|31 mei 1981]] werd bij de [[Verenigde Autobus Diensten (VAD)|VAD]] de [[Mobilofoon]] in gebruik genomen. Dit systeem kon echter niet met dubbele lijnnummers overweg. Het oude [[Lijn 17 Deventer Station - Klarenbeek Coöperatie|lijnnummer 17]] werd daarom gewijzigd naar '''117''', in de route en dienstregeling vonden geen wijzigingen plaats.
Vanwege de geringe bezetting van de lijnbussen in de driehoek Apeldoorn - Deventer - Ede gingen daar vanaf [[VAD Dienstregeling 1986/1987|1 juni 1986]] belbussen rijden. Het gevolg hiervan was dat deze lijn opgeheven werd. Reizigers tussen Deventer en deze dorpen konden voortaan gebruik maken van de nieuwe lijnen [[Lijn 170 Deventer Station - Epe Centrum (1986-1993)|170]] en [[Lijn 171 Deventer Station - Voorst Centrum|171]]. Het enige verschil met voorheen was, dat alle ritten minimaal één uur van tevoren gereserveerd moesten worden. Als aanvulling ging voorts een buurtbus rijden tussen Apeldoorn, Klarenbeek en Gietelo.