79.349
bewerkingen
Wijzigingen
Handmatige bewerking met robot:
{{GrensLijnInfoVLijnInfo|type=buurtbus
|lijnnr=476
|land=Nederland
|land2=België
|vervoerder=[[Hermes]]
|concessie=Samenwerkingsverband Regio Eindhoven
|materieel=[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Buurtbus
|frequentie_spits=1-2x/uur|frequentie_dal=1-2x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|route=Valkenswaard - Westerhoven - Borkel - Schaft - Achel
|periode=13 december 2009 t/m 10 december 2016
|voorganger=[[Lijn 476 Valkenswaard Markt - Achel Michielsplein|476]]
|opvolger=[[Lijn 276 Valkenswaard Markt - Achel Kerk|276]]
}}
'''Lijn 476''' rijdt reed van Valkenswaard, via Westerhoven, Borkel en Schaft naar Achel. Deze lijn behoort tot de [[concessie Samenwerkingsverband Regio Eindhoven]] en wordt gereden door [[Hermes]].
====Geldigheid OV Chipkaart-chipkaart ====Er zijn geen speciale voorwaarden wat betreft het gebruik van de OV-Chipkaart chipkaart op deze grensoverschrijdende buslijn.
== Route ==
{{ RouteTop | kaart=3145791 |{{ RouteRij RouteRijPlaats| {{Rimg|0sr}} | [[Afbeelding:Route_0sr.svgValkenswaard|35px]] Valkenswaard Markt| Valkenswaard, Markt}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Valkenswaard, Luikerweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Westerhoven, Kempervennen}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Borkel, Oude Dorpsstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Borkel, Korteweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Borkel, Bruggerdijk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Borkel, Mgr. Kuypersplein}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Schaft, Dorpsstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{BRimg|35px]] rrar}} | Schaft, Schafterdijk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|rsr}}{{Rimg|35px]] rs0}} | Schaft, Maastrichterweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rlr.svg{{Rimg|35px]] rsGr|png}} | ''Grens Nederland - Rijksgrens Nederland/België -''}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Achel (B), Nieuwe Kerk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Achel (B), Leenderdijk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Achel (B), De Vlied}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rs0.svg{{Rimg|35px]] rs0}} | Achel (B), Kerk}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Concessie Samenwerkingsverband Regio Eindhoven 2010|13 december 2009]] heeft Hermes de haltenamen in België gewijzigd. Ze zijn nu overeenkomstig de benamingen van [[De Lijn]], waardoor onder andere het eindpunt [[Lijn 476 Valkenswaard Markt - Achel Michielsplein|Michielsplein]] hernoemd werd. Hierbij ging ook de frequentie op werkdagen omhoog. Lijn 476 reed eerst 1x per uur op maandag t/m zaterdag overdag. De frequentie op werkdagen werd opgevoerd naar 2x per uur. In de late middag ging extra ritten rijden van Valkenswaard naar Westerhoven waardoor op dit traject zelfs vier keer per uur gereden werd. Op 13 juni 2010 werden deze extra ritten tussen Valkenswaard en Westerhoven alweer geschrapt.