3.707
bewerkingen
Wijzigingen
k
geen bewerkingssamenvatting
{{VLijnInfo
|lijnnr=58
|route=Utrecht - De Bilt - Zeist - Driebergen - Doorn - Maarn - Maarsbergen - Woudenberg - Leusden - Amersfoort|vervoerder=[[NBM|NBM (''... - 1973'')]],<br>[[Centraal Nederland|Centraal Nederland <small>(''1973 - 1981'')</small>]]|regio=Midden-Utrecht|regio2=Oost-Utrecht
|lijnsoort=Streekbus
|periode=... t/m 30 mei 1981|opvolger=[[Lijn 55 Ringlijn Amersfoort Postkantoor - Driebergen Station Driebergen-Zeist|55]]|frequentie_spits=1-2x/uur|frequentie_dal=1-2x/uur|frequentie_zaterdag=1-2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
'''Lijn 58''' reed van Utrecht via De Bilt, Zeist, Driebergen, Doorn, Maarn, Maarsbergen, Woudenberg en Leusden naar Amersfoort.
=== Dienstregeling ===*Van maandag t/m zaterdag overdag wordt 1x/werd tussen Utrecht en Doorn elk half uur het gehele traject gereden en 1x/, slechts één bus per uur Utrecht - Doorn. Deze ritten rijden niet 's avonds en zondagreed verder naar Amersfoort.
== Route ==
''Route is niet compleet''
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_0sTr.svg0sTr}} |35px]] Utrecht| [[Utrecht CSCentraal|Utrecht, Centraal Station]]}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | De Bilt, Blauwkapelseweg/Hessenweg}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Zeist, Sanatoriumlaan}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rhlr}} | Zeist, Lageweg}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsTr.svg{{Rimg|35px]] rhrr}} | Zeist, 2e Dorpsstraat}}{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Driebergen| [[Driebergen-Zeist|Driebergen, Station Driebergen-Zeist]]}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Driebergen, Traay}}{{RouteRijRouteRijPlaats| {{BRimg|rrar}} | [[Afbeelding:Route_rsr.svgDoorn|35px]] Doorn Centrum| Doorn, Postkantoor}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}}{{Rimg|rs0}} | Doorn, Nassaulaan}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Maarn, Viaduct}}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsTr.svgrsTr}} |35px]] Maarn| [[Maarn|Maarn, Station]]}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Maarsbergen, Kerk}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Woudenberg, Poort}}{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Leusden-Zuid, Kerk}}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsT0.svgrsT0}} |35px]] Amersfoort| [[AmersfoortCentraal|Amersfoort, Station]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de [[NBM Dienstregeling 1966/1967|dienstregeling 1966/1967]] reed de halfuursdienst tussen Utrecht en Doorn ook nog op zondag van circa 13:300 tot einde dienst. In de avonduren werd zodoende ook nog een halfuursdienst gereden.
Op [[CN Dienstregeling 1980/1981|13 oktober 1980]] werd de frequentie in de daluren tussen +-09:00 en 12:00 op het traject Utrecht - Doorn verlaagd naar 1x/uur, zodat dientengevolge slechts één bus per uur over het hele traject reed. Reizigers konden op de vervallen tijdstippen voortaan gebruik maken van [[Lijn 85 Utrecht CS - Ede Station Ede-Wageningen|lijn 85]] die op grofweg dezelfde tijden reed, echter als sneldienst i.p.v. stopdienst. Voor haltes waar laatstgenoemde lijn niet stopte, was [[Lijn 50 Arnhem Centraal Station - Utrecht Centraal Station (1999)|lijn 50]] dan het alternatief.
Op [[CN Dienstregeling 1981/1982|31 mei 1981]] werd deze lijn opgeheven. Tussen Zeist, Doorn en Amersfoort ging voortaan de nieuwe [[Lijn 55 Ringlijn Amersfoort Postkantoor - Driebergen Station Driebergen-Zeist|lijn 55]] rijden met dezelfde frequenties en route als voorheen werden geboden op dat traject. Doorgaande reizigers naar Utrecht konden in Zeist overstappen op een van de vele alternatieve buslijnen.