109
bewerkingen
Wijzigingen
ontstaan toegevoegd, enkele spelfouten gecorrigeerd plaatsnamen. Plaatsnamen waren ten tijde van deze lijn nog Nederlandstalig.
|lijnnr=55
|route=Wanswert - Birdaard - Bartlehiem - Wijns - Lekkum - Leeuwarden
|vervoerder=[[NOF]], [[FRAM]]
|regio=Noord-Friesland
|lijnsoort=Streekbus
|periode=iig. 1973 31 mei 1970 t/m 18 augustus 1990
|opvolger=[[Lijn 57 Leeuwarden Station - Wanswert Wanswert|57]]
|frequentie_spits=2x/dag
=== Dienstregeling ===
*Op deze lijn werden diverse trajectdelen gereden, o.a. Leeuwarden - Birdaard, Steenendaam Steenendam - Birdaard en Wanswert Wanswerd - Birdaard. Telkens in een (zeer) onregelmatige dienstregeling.
== Route ==
== Geschiedenis ==
In de [[FRAM Dienstregeling 1976/1977|dienstregeling 1976/1977]] reden de ritten van en naar Steenendam inmiddels als losse rit tussen Steenendam en Birdaard. Vanuit Leeuwarden reden alle ritten naar Wanswert Wanswerd en gaven soms aansluiting naar de Steenendam. Ook waren de ritten in de avonduren en op zondag vervallen.
Op [[FRAM Dienstregeling 1979/1980/1981|18 november 1979]] werd de frequentie tussen Birdaard en Steenendam teruggebracht naar twee ritten per richting; alle overige ritten gingen voortaan van en naar Wanswert Wanswerd rijden.
Op [[FRAM Dienstregeling 1981/1982|2 augustus 1981]] werd het traject Birdaard - Steenendam helemaal geschrapt uit de dienstregeling. Alle ritten gingen voortaan van/naar Wanswerd rijden. Tegelijkertijd werden ook enkele slecht bezette ritten geschrapt uit de dienstregeling.
Op [[FRAM Dienstregeling 1990/1991|19 augustus 1990]] werd deze buslijn opgeheven. Tussen Leeuwarden en Wanswerd konden reizigers voortaan gebruik maken van de nieuwe [[Lijn 57 Leeuwarden Station - Wanswert Wanswert|lijn 57]], deze ging echter via een geheel andere route rijden (via Swarteweisein, Readtsjerk). De dorpen Lekkum, Wyns en Bartlehiem verloren hun ontsluiting per bus, vanwege de (zeer) lage passagiersaantallen.