16.110
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{VLijnInfo
|lijnnr=17
|route=Grave - Velp - Reek - Schaijk - Herpen - Berghem - Oss
|regio=Noordoost-Brabant
|vervoerder=[[Zuidooster]]
|lijnsoort=streekbus
|frequentie_dal=1x per 2 uur
|frequentie_zaterdag=1x per 2 uur
|frequentie_zondag=1x per 2 1,5 uur|frequentie_avond=1rit per richting|periode=minimaal 1961 t/m 22 mei 1982|opvolger=[[Lijn 93 Grave Busstation -2x per 2 uurOss Station|93]]
}}
'''Lijn 17''' is een voormalige streekbus van 's-Hertogenbosch Grave naar Oss.
==Voormalige route op 27 mei 1979=={{ RouteTop |{{ RouteRijPlaats | {{Rimg|0sBr}} | Grave|Grave Busstation|Grave, Autobusstation }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Grave, Stoofweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Velp, Kazerne}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Velp, Nachtegaal}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Velp, Rijksweg/Heytmorgen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Reek, Rijksweg 96}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Reek, Kleine Elft}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Reek, Molen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Schaijk, Scheisestraat/Rijksweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Schaijk, Café van Dorst}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Schaijk, Schutboomstraat}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | Schaijk, Gemeentehuis}}{{ RouteRij | {{BRimg|rarr}} | Schaijk, Rundstraat/Bowling}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Schaijk, Rundstraat 53}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Geysbers}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, De Heuvels}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Café de Sport}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Van Rossum}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Buunderstraat}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Café Brakel}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Koolwijksestraat}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Overweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Molenweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Hoessenboslaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Harenseweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Café den Brok}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Lindeboom}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Kerk}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oss, Café Halfweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oss, Berghemseweg 166/217}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oss, Berghemseweg 88/153}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oss, Visserskerk}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oss, Centrum V. en D.}}{{ RouteRijStation | {{Rimg|rsT0}} | Oss|Oss|Oss, Station}}}} ==Geschiedenis==In de [[Zuidooster dienstregeling 1961/1962/1963|dienstregeling 1961/1962/1963]] reed lijn 17 elke twee uur. De eerste rit in beide richting reed niet op zaterdag en zondag. In de middag reed op maandag t/m vrijdag een extra rit in beide richtingen waardoor en kortstondig een uurdienst gereden werd. Op zondagen reden vier ritten per richting. Op zondag reed 's avonds nog een extra rit in beide richtingen. Tussen Grave en Schaijk reed ook [[Lijn 1 Nijmegen Station - 's-Hertogenbosch Station|lijn 1]].Deze reed via Reek, Kleine Elft en niet via de Kerk naar Schaijk.{{ RouteTopSpoiler | Voormalige route 1961-1963 (alleen tijdhaltes) |{{ RouteRij | {{Rimg|0sBr}} | [[Grave Busstation|Grave, Busstation]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Velp, Nachtegaal}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Reek, R.K. Kerk}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Schaijk, Gemeentehuis}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Herpen, Café Bierman}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Berghem, Lindeboom}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsT0}} | [[Oss|Oss, Station]]}}}}
}}
In de dienstregeling van [[Zuidooster dienstregeling 1982/1983|23 mei 1982]] werd lijn 17 omgenummerd naar [[Lijn 93 Grave Busstation - Oss Station|93]]. Zuidoosterde hernummerde op die datum veel lijnen om doublures in nummers te voorkomen. De lijnnummers 1 t/m 18 waren voortaan voorbehouden aan de stadsdienst Eindhoven.