'''Lijn 648''' rijdt reed van Waardenburg via Neerijnen, Opijnen, Heesselt, Varik en Ophemert naar Tiel.{{TariefInfo|concessie=Achterhoek-Rivierenland|nottypekaart1=vlinder|nottypekaart2=buurtbus|voorverkoop=ja}}
== Route ==
{{RouteTop|
== Geschiedenis ==
Deze lijn is voortgekomen uit [[Lijn 48 Tiel Station - Waardenburg Busstation|lijn 48 ]] die met ingang van de dienstregeling 2009 vernummerd is naar '''648'''.
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2011|12 december 2010]] werden de concessies [[Concessie Achterhoek|Achterhoek]] en [[Concessie Rivierenland|Rivierenland]] samengevoegd tot de concessie [[Concessie Achterhoek-Rivierenland|Achterhoek-Rivierenland]]. Na de aanbesteding was deze gewonnen door [[Arriva]], die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.<br>Deze lijn werd op 12 december 2010 (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door [[Arriva]]. Op 10 december 2017 werd in Tiel de halte Heiligestraat, nabij het Politiebureau, toegevoegd.
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2020|10 augustus 2020]] werd de route op twee punten aangepast; het beginpunt van deze lijn werd voortaan Zaltbommel en het eindpunt in Tiel werd voortaan het [[Lijn 648 Zaltbommel Station - Tiel ROC Rivor|ROC Rivor]].