140.305
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|buitenland=ja
|dienstregeling=20192023
|lijnnr=560
|land=Duitsland
|vervoerder=[[RSVG]]
|vervoerdercat=RSVG
|verkeersverbond=VRS
|lijnsoort=Streekbus
|materieel=[[MAN Lion's City]]<br>[[Solaris Urbino]]<br>[[Mercedes-Benz Citaro]]<br>[[Iveco Crossway]]
|frequentie_spits=12-2x3x/uur|frequentie_spits_vakantie=1x2x/uur|frequentie_dal=1-2x3x/uur|frequentie_dal_vakantie=1x1-2x/uur|frequentie_avond=1x/uur (tot 2122:00)|frequentie_zaterdag=1x/uur|frequentie_zondag=1x/uur|route='''Bad Honnef - Schmelztal :''' Stadtmitte - Himberg - Aegidienberg - Hövel - Brüngsberg - '''Königswinter:''' Oberpleis
}}
'''Lijn 560''' rijdt van Bad Honnef Stadtmitte via Schmelztal, Bad Honnef Himberg, Bad Honnef Aegidienberg, en Bad Honnef Hövel en Brüngsberg naar Königswinter Oberpleis.
=== Dienstregeling ===
*Enkele scholierenritten rijden Doordeweeks wordt tussen circa 5:00 en 8:00 en tussen circa 12:00 en 18:00 uur 2x/uur in plaats van 1x/uur gereden.*In de ochtendspits rijdt een scholierenrit van of Himberg naar Oberpleis GrundschuleBusbahnhof en van Oberpleis Busbahnhof naar Bad Honnef Feuerschlößchen. Tevens zorgen deze In de middag rijden twee à drie ritten buiten de vakanties voor een gedeelte van de dag voor Bad Honnef Feuerschlößchen naar Oberpleis Busbahnhof en een frequentie rit van 2x/uurOberpleis Busbahnhof naar Himberg.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sSNr}} | Bad Honnef|Bad Honnef Stadtbahn|Bad Honnef, Stadtbahn}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Bad Honnef|Bad Honnef(Rhein)|Bad Honnef, Bahnhof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Honnefer Kreuz}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Hochschule}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|0sr}} | Bad Honnef, Feuerschlößchen}}{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Bad Honnef, Moltkestraße}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Bergischer Hof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Sportplatz}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Reisberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Servatiushof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Himberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Siefenhoven}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Aegidiusplatz}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Hövel Denkmal}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Autobahn}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Brüngsberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Königswinter, Nonnenberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Königswinter, Dahlhausen}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Königswinter, Herresbach}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsB0}} | Königswinter|Königswinter Oberpleis Busbahnhof|Königswinter, Oberpleis Busbahnhof}}}} == Geschiedenis ==Op [[Dienstregeling verkeersverbond VRS 2019#Dienstregeling 2019 RSVG|9 december 2018]] werd de frequentie verhoogd van 1x/2 uur naar 1x/uur. Tegelijkertijd kwam de bediening van de halte Feuerschlößchen in Bad Honnef te vervallen. Op [[Dienstregeling verkeersverbond VRS 2020#Dienstregeling 2020 RSVG|1 januari 2020]] werden in de middag twee scholierenritten vanaf de halte Feuerschlößchen naar Oberpleis aan de dienstregeling toegevoegd. Op [[Dienstregeling verkeersverbond VRS 2020#Dienstregeling 2020 RSVG|1 juni 2020]] kwamen de haltes Jagdhaus Schmelztal, Einsiedel en Kohlstraße te vervallen. Ter vervanging werd de halte Wanderparkplatz Reitberg aan de route toegevoegd. {{RouteTopSpoiler|Voormalige route in Schmelztal|{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Sportplatz}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Jagdhaus Schmelztal}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Einsiedel}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Kohlstraße}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Servatiushof}}}} Op [[Dienstregeling verkeersverbond VRS 2021#Dienstregeling 2021 RSVG|18 augustus 2021]] werd de dienstregeling uitgebreid. Doordeweeks tussen 5:00 en 8:00 en tussen 13:00 en 18:00 uur werd de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur. Voorheen reden alleen rond de schooltijden enkele toegevoegde ritten. Nieuw was dat voortaan ook in het weekend werd gereden met een frequentie van 1x/uur. Tegelijkertijd werd zowel de route in Bad Honnef als Oberpleis gewijzigd. In Oberpleis werd de halte Herresbach niet langer bediend maar in plaats daarvan werd via de haltes Boseroth en Auf dem Eigenacker gereden. In Bad Honnef werd de route in het centrum gewijzigd. Hierbij kwamen de haltes Wolfshof, Post en Linzer Straße te vervallen en werd de nieuwe halte Hochschule opgenomen in de route. Tevens kwam voor de scholierenritten de bediening van Oberpleis Grundschule en Aegidienberg Grundschule te vervallen en in de ochtendspits ging een scholierenrit naar de halte Feuerschlößchen rijden. De bediening van Aegidienberg Grundschule werd overgenomen door [[Lijn 596 Bad Honnef, Feuerschlößchen - Wülscheid Post|lijn 596]]. {{RouteTopSpoiler|Voormalige routes in Bad Honnef en Oberpleis|{{RouteRij| {{Rimg|rsTr}} | [[Bad Honnef (Rhein)|Bad Honnef, Bahnhof]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Bad Honnef, Wolfshof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Bad Honnef, Post}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Linzer Straße}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad Honnef, Moltkestraße}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsrrdr}} | Bad Honnef, Bergischer Hof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Bad HonnefKönigswinter, SportplatzDahlhausen}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | SchmelztalKönigswinter, Jagdhaus Schmelztal}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Schmelztal, Einsiedel}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Schmelztal, Kohlstraße}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Himberg, Servatiushof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Himberg, Himberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Aegidienberg, Siefenhoven}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Aegidienberg, Aegidiusplatz}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hövel, Denkmal}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hövel, Autobahn}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Brüngsberg, BrüngsbergHerresbach}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oberpleis, Nonnenberg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Oberpleis, Dahlhausen}}{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Oberpleis, Herresbach}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsB0}}{{Rimg|rsBr}} | Oberpleis|[[Königswinter Oberpleis Busbahnhof|Königswinter, Oberpleis, Busbahnhof}}{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rs0}} | Oberpleis, Grundschule]]}}
}}