|route=Trois-Ponts - Stavelot - Malmedy - Géromont - Baugnez - Waimes - Faymonville - Weywerts - Bütgenbach - Büllingen
|lijnnr=745
|vervoerder=[[Autobus Blaise]]/[[Satracom]]/[[Wergifosse]] i.o.v. [[TEC]]
|entiteit=Liège-Verviers
|lijnsoort=Streekbus