|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20192023
|lijnnr=162
|route=Willancourt - Gennevaux - Mussy-la-Ville - Signeulx - Gomery - Latour - Chenois - Saint-Mard - Virton
|vervoerder=[[Transports Penning]] i.o.v. [[TEC]]|entiteitbassindemobilité=Namur-Luxembourg
|lijnsoort=Streekbus
|periode=1 januari 2018
== Route ==
{{RouteTop| kaart=15795561 |
{{RouteRij| {{Rimg|0sr}} | Willancourt, Eglise}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Willancourt, Faubourg Saint-Michel}}