16.108
bewerkingen
Wijzigingen
Nijmegen
,→Bus
{{StationInfo
|geopend=9 augustus 1865
|naam=Nijmegen
|plaats=Nijmegen
|verkorting=Nm
|fecode=470
|vervoerders=[[NS Reizigers]], [[VeoliaArriva]]
}}
Station [[Nijmegen]] werd oorspronkelijk geopend op 9 augustus 1865, liggende aan de lijn naar Kleve (Duitsland). Pas in juni 1879 werd het station aangesloten op het binnenlandse spoorwegnet. Vanaf Nijmegen zijn er verbindingen naar [[Arnhem Centraal]], [['s-Hertogenbosch]] en [[Venlo]]. De spoorlijn naar Kleve is in 1991 gesloten nadat de Duitse spoorwegen (DB) de exploitatie op de lijn gestaakt had.
{{bron| classbronvermelding=”prettytable vatop”! Lijn! Route! Bijzonderheden|-| 1| station Nijmegen – Malden – Molenhoek| Rijdt maandag tot en met zaterdag overdag 2x per uur|-| 2| Weezenhof – station [[Nijmegen Dukenburg]] – station Nijmegen – Plein 1944| Rijdt 2 tot 6x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 3| Wijchen – station Nijmegen Dukenburg – station [[Nijmegen Heyendaal]] – station Nijmegen – St. Maartenskliniek| Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 4| Wijchen – station Nijmegen Dukenburg – station Nijmegen Heyendaal – station Nijmegen – St. Maartenskliniek| Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 5| Beuningen – Weurt – station Nijmegen – Heilig Land Stichting – Groesbeek – Breedeweg/De Horst| Rijdt 2 tot 4x per uur; rijdt buiten vakantie in ochtendspits extra ritten vanuit Beuningen naar station Nijmegen|-| 6| station Dukenburg – station Nijmegen – Neerbosch Oost| Rijdt 2 tot 6x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 7| station Dukenburg – station Nijmegen – Brakkenstein| Rijdt 2 tot 4x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 8| Berg en Dal – station Nijmegen – Hatert| Rijdt 2 tot 4x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 9| station Nijmegen – station Nijmegen Heyendaal – Overasselt – Nederasselt – Grave| Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en in het weekend 1x per uur; dienst eindigt rond 21:30|-| [[Lijn 10 Nijmegen, Centraal Station - Nijmegen, Centraal Station|10]]| station Nijmegen – station Nijmegen Heyendaal – Heyendaal – station Nijmegen Heyendaal – station Nijmegen| Rijdt maandag tot en met vrijdag overdag 4 tot 15x per uur; rijdt vakantiedienstregeling; lijn wordt [[Heyendaalshuttle]] genoemd|-| 11| station Nijmegen – station Nijmegen Heyendaal – station Nijmegen Dukenburg – Beuningen| Rijdt maandag tot en met zaterdag overdag 2x per uur; rijdt zaterdag alleen tussen Nijmegen Dukenburg en Beuningen|-| 24| station Nijmegen – Winkelsteeg| Rijdt maandag tot en met vrijdag overdag 3 ritten in beide richtingen|-| 31| station Nijmegen – station [[Nijmegen Lent]] – Oosterhout – Elst – Elden – station Arnhem| Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 32| station Nijmegen – Lent – Bemmel – Huissen – station Arnhem| Rijdt 2x per uur en in de spitsrichting 4x per uur tussen Bemmel en Arnhem; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 33| station Nijmegen – Bemmel – Gendt – Doornenburg – Angeren – Huissen – station Arnhem| Rijdt 2x per uur en in de spitsrichting 4x per uur tussen Huissen en Arnhem; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 57| station Nijmegen – Beek – Kranenburg (D)| Rijdt in de spits 1x per uur|-| 58| station Nijmegen – Beek – Kranenburg (D) – station [[Kleef]] (D)| Rijdt maandag tot en met zaterdag overdag 1x per uur; rijdt zondag overdag 1x per 2 uur|-| 80| station Nijmegen – Beek – Ooij – Leuth – Millingen a<references/d Rijn| Rijdt 2x per uur; rijdt ’s avonds en op zondag 1x per uur|-| 82| station Nijmegen – Beek – Leuth – Millingen a/d Rijn| Rijdt 2 of 6x per uur in de spits, afhankelijk van de tijd en richting|-| 83| station Nijmegen – Malden – Molenhoek – Mook – Gennep en verder naar station [[Venlo]]| Rijdt 1x per uur naar Venlo; rijdt 2 tot 6x per uur tussen Gennep en Nijmegen; rijdt vakantiedienstregeling|-| 85| station Nijmegen – Weurt – Beuningen – Ewijk – Winssen – Deest – Afferden – Druten| Rijdt 2x per uur; rijdt in spits 4x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 87| station Nijmegen – station Nijmegen Dukenburg – Druten| Rijdt maandag tot en met vrijdag overdag 1x per uur; rijdt in spits 2x per uur; rijdt in spits door als lijn 42 naar station [[Tiel]]|-| 99| station Nijmegen – Alverna – Nederasselt – Grave - Velp - Reek – Zeeland – Uden| Rijdt 1 tot 6x per uur; rijdt vakantiedienstregeling|-| 103| Zetten – station [[Zetten-Andelst]] – Andelst – Herveld – Valburg – station [[Elst]] – station Nijmegen| Op maandag tot en met vrijdag rijdt 1 rit door naar Nijmegen; de andere ritten hebben station Elst als eindpunt|-| 255| Cuijk – station Nijmegen Heyendaal – station Nijmegen| Rijdt maandag tot en met vrijdag 4 ritten in beide richtingen; rijdt vakantiedienstregeling|-| 289| Druten – Nijmegen| Rijdt maandag tot en met vrijdag 2 tot 4x per uur in de spits|>}}