'''Lijn 406''' rijdt van station [[Eindhoven]] via het Catharina Ziekenhuis, WoensXL en sportpark Eindhoven Noord naar Industrieterrein Ekkersrijt.
== Geschiedenis ==
=== 2017 2019 ===Met de ingang van de nieuwe concessie werd het deel van dienstregeling op [[Lijn 11 Son De Gentiaan Dienstregeling concessie Zuidoost- Eindhoven StationBrabant 2019|lijn 119 december 2018]] tussen station Eindhoven en Ekkersrijt toegevoegd aan het stedelijke HOVwordt voortaan ook op zondag gereden (tot omstreeks 17:00 uur) in een 30-netwerk en omgenummerd naar lijn 406minutenfrequentie. De route tussen Ekkersrijt en Son (en Breugel) gereden door frequentie van [[Lijn 9 Breugel Sterrenbeeldenlaan - 405 Eindhoven Station|lijn 9]], lijn 11 en [[Lijn 109 Eindhoven Station - Breugel SterrenbeeldenlaanAchtse Barrier|lijn 109405]] werd gecombineerd tot lijn [[Lijn 9 Eindhoven Station - Son en Breugel|9]]. De spitsfrequentie ten opzichte van lijn 11 werd verlaagd naar 4x/uur. De frequentie op de daluren en zaterdag werd verdubbeld naar 4x/uur. 's Avonds op werkdagen werd er voortaan tot 22:00 uur geredenhierdoor wel gehalveerd om zondagen.
=== 2018 ===
Met ingang van zomer 2018 is de lijn gaan rijden onder de formule [[Bravo direct]].
=== 2017 ===
Met ingang van de nieuwe concessie werd het deel van [[Lijn 11 Son De Gentiaan - Eindhoven Station|lijn 11]] tussen station Eindhoven en Ekkersrijt toegevoegd aan het stedelijke HOV-netwerk en omgenummerd naar lijn 406. De route tussen Ekkersrijt en Son (en Breugel) gereden door [[Lijn 9 Breugel Sterrenbeeldenlaan - Eindhoven Station|lijn 9]], lijn 11 en [[Lijn 109 Eindhoven Station - Breugel Sterrenbeeldenlaan|lijn 109]] werd gecombineerd tot lijn [[Lijn 9 Eindhoven Station - Son en Breugel|9]]. De spitsfrequentie ten opzichte van lijn 11 werd verlaagd naar 4x/uur. De frequentie op de daluren en zaterdag werd verdubbeld naar 4x/uur. 's Avonds op werkdagen werd er voortaan tot 22:00 uur gereden.