141.302
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|periode=1 januari 2007
|voorganger=[[Lijn 159 Sliedrecht Rembrandtlaan - Rotterdam Kralingse Zoom (2003 - 2006)|159]]
}}
'''Lijn 87''' rijdt van halte Stormrand in Sliedrecht via Papendrecht, bedrijventerrein Alblasserdam Nieuwland Parc en Ridderkerk naar de Rotterdam Kralingse Zoom in . __NOTOC__== Route =={{RouteTop|{{RouteRij| {{Rimg|0sr}} | Sliedrecht, Stormrand}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Nachtegaallaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Burgemeester Feitsmapark}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Talmastraat}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | Sliedrecht|Sliedrecht Burg. Winklerplein|Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Lekstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Maaslaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Prickwaert}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Deltalaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Merwebolder}}{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Sliedrecht|Sliedrecht Baanhoek|Sliedrecht, Station Baanhoek}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Matenasche Scheidkade}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Noordkil}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Andoornlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Eikenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Vuurdoornhof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Politiebureau}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | Papendrecht|Papendrecht Burg. Keijzerweg|Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Hoogendijk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Nieuwland Parc}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Rijksweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Oostendam}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, P+R Oudelande}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Donkerslootweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Sportlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rotterdam, P+R Beverwaard}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rotterdam, HES}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsM0}} | Rotterdam. |Rotterdam Kralingse Zoom|Rotterdam, Kralingse Zoom}}}}
===Dienstregeling=Geschiedenis ==*De eerste rit op weekdagen richting Rotterdam vertrekt vanaf station Op [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2007|1 januari 2007]] werd [[Lijn 159 Sliedrecht BaanhoekRembrandtlaan - Rotterdam Kralingse Zoom (2003 - 2006)|lijn 159]]omgenummerd naar lijn 87 en werd de bedieningsperiode fors uitgebreid.*Halte Alblasserdam Hoogendijk is het beginpunt voor vroege Voortaan werd van maandag t/m zaterdag overdag altijd 2x/uur gereden en werden ook ritten richting Sliedrecht in de avond en de laatste rit vanuit Sliedrechtop zondag toegevoegd in een uurdienst. De halfuursdienst op zaterdag kwam per [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2008|27 april 2008]] alweer te vervallen, voortaan werd zaterdag overdag 1x/uur gereden.
Met ingang van [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2010|13 december 2009]] werd de route in Sliedrecht verlegd naar de Thorbeckelaan en verviel de route via de Rembrandtlaan. Ook werd niet langer via de Baanhoek gereden, maar reed lijn 87 voortaan via de Ouverture. Per [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2011|2 januari 2011]] ging in Alblasserdam via bedrijventerrein Nieuwland Parc gereden worden, dit gebeurde uitsluitend van maandag t/m vrijdag overdag.Vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2012|8 januari 2012]] werd niet meer via halten Begraafplaats en Beversweer gereden en werd halte Deltalaan toegevoegd. Ook werd voortaan via station Baanhoek gereden. Per [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2015|14 december 2014]] werd de route van station Baanhoek naar Papendrecht Wilgendonk omgelegd via de Oostpolder. Met ingang van [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2017|11 december 2016]] reden alle ritten voortaan via bedrijventerrein Nieuwland Parc.----=== Voormalige route(s) ======= Voormalige route tot 13 december 2009 ==Route=={{RouteTop |{{RouteRij | {{Rimg|0sr}} | Sliedrecht, Stormrand}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Nachtegaallaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Burgemeester FeitsmaparkLijsterweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Talmastraat}}{{RouteRijPlaats | {{Rimg|rsBr}} | Sliedrecht|Sliedrecht Burg. Winklerplein|Sliedrecht, Burgemeester WinklerpleinRembrandtlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, LekstraatP.C. Hooftlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsrrsBr}} | Sliedrecht, MaaslaanBurgemeester Winklerplein}}{{RouteRij | {{Rimg|rsrrdr}} | Sliedrecht, Prickwaert}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, DeltalaanCraijensteijn}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Merwebolder}}{{RouteRijStation | {{Rimg|rsTr}} | Sliedrecht|Sliedrecht Baanhoek|Sliedrecht, Station Baanhoek}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Matenasche Scheidkade}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Noordkil}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Andoornlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Eikenlaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Vuurdoornhof}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Politiebureau}}{{RouteRijPlaats | {{Rimg|rsBr}} | Papendrecht|Papendrecht Burg. Keijzerweg|Papendrecht, Burgemeester Keijzerweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Hoogendijk}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Nieuwland Parc}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Rijksweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Oostendam}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, P+R Oudelande}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Donkerslootweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Ridderkerk, Sportlaan <small>(aansluiting [[Lijn 90 Utrecht CS Jaarbeurszijde - Rotterdam Zuidplein|lijn 90]])</small>}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Rotterdam, P+R Beverwaard}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Rotterdam, HES}}{{RouteRijPlaats | {{Rimg|rsM0}} | Rotterdam|Rotterdam Kralingse Zoom|Rotterdam, Kralingse ZoomRosmolenweg}}
}}
==Voormalige routes==''Route in Sliedrecht t/m 12 december 2009''{{RouteTop |{{RouteRij | {{Rimg|0sr}} | Sliedrecht, Stormrand }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Nachtegaallaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Lijsterweg }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Rembrandtlaan }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, P.C. Hooftlaan }}{{RouteRij | {{Rimg|rsBr}} | Sliedrecht, Burg. Winklerplein }}{{RouteRij | {{Rimg|rdr}} | }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Craijensteijn }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Baanhoek }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Rosmolenweg }}}} ''Route bij Alblasserdam t/m 1 Voormalige route tot 2 januari 2011''====
{{RouteTop|
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Hoogendijk}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Alblasserdam, Rijksweg}}
}}
{{RouteTop|
{{RouteRij | {{Rimg|rsBr}} | Sliedrecht, Burg. Burgemeester Winklerplein }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Begraafplaats }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Lekstraat }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Maaslaan }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Prickwaert }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Merwebolder }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Beversweer }}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Craijensteijn }}
}}
{{RouteTop|
{{RouteRij | {{Rimg|rsTr}} | Sliedrecht, Station Baanhoek}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Sliedrecht, Ouverture}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Rosmolenweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Geulweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Kooihaven}}{{RouteRij | {{Rimg|rsBr}} | Papendrecht, Viaduct N3 Oost}}{{RouteRij | {{Rimg|rsBr}} | Papendrecht, Viaduct N3 West}}{{RouteRij | {{Rimg|rhlr}} | Papendrecht, Wilgenhof}}{{RouteRij | {{Rimg|rhrr}} | Papendrecht, Burg. Burgemeester Keijzerweg/Kennedylaan}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Papendrecht, Eikenlaan}}
}}