|overheid=[[Metropoolregio Rotterdam Den Haag|MRDH]]
=== Inbesteding ===
Op 3 mei 2017 werd bekend dat een gezamenlijk programma van eisen (PvE) voor de vier busconcessies van de MRDH is vastgesteld. Er is gekozen voor één PvE omdat de metropoolregio een eenduidig openbaar vervoer netwerk wil creëren dat niet concurreert met het railvervoer en dus komen , waardoor de eisen voor de verschillende concessies grotendeels overeenovereenkomen.
Voor aanbestedingen in de [[Aanbesteding grote steden|vier grootste steden]] bestaat de mogelijkheid tot inbesteden van het vervoer. Op 17 mei 2017 maakte de MRDH bekend dat de RET en HTM ook na december 2019 het busvervoer in Rotterdam respectievelijk Den Haag mochten mogen blijven verzorgen. Volgens de MRDH voldeden de bedrijven aan de drie inbestedingsvoorwaarden die de MRDH had opgesteld.
De drie voorwaarden waren:
* Invoering De invoering van schone bussen.* Het beiden bieden van een marktconforme prijs, waarbij het huidige aanbod gelijk blijft.
* Het invoeren van innovaties om klanttevredenheid te verhogen.
== Lijnennet ==
{|class="wikitable ovnl"
! Lijn
! Route
! style="width:15%;"| Opmerking
|-
|colspan="3" align="center"|
===== Stadsbus Rotterdam =====
|-
| 30
| [[Lijn 30 Rotterdam Station Alexander - Capelle Schollevaar|Station Alexander - Oosterflank - Capelle Schollevaar]]
|
|-
| 31
| [[Lijn 31 Rotterdam Station Alexander - Capelle Oostgaarde|Station Alexander - Oosterflank - Capelseweg - Capelle Centrum - Oostgaarde]]
|
|-
| 32
| [[Lijn 32 Rotterdam, Overschie - Station Zuid| Overschie - Oude Westen - Eendrachtsplein - Station Blaak - Feijenoord - Station Zuid]]
| [[Lijn 170 Berkel en Rodenrijs Metro Rodenrijs - Zoetermeer Centrum West|Rodenrijs Metro - Bergschenhoek - Lansingerland-Zoetermeer - Station Zoetermeer - Zoetermeer Centrum West]]
|
|-
| 173
| [[Lijn 173 Berkel en Rodenrijs Metro Rodenrijs - Zoetermeer Station Lansingerland-Zoetermeer|Rodenrijs Metro - Bergschenhoek - Bleiswijk - Lansingerland-Zoetermeer]]
|
|-
|colspan="3"|
===== Streekbussen =====
|-
| 40
| [[Lijn 40 Rotterdam Centraal Station - Delft Station|Rotterdam Centraal - Blijdorp - Overschie - Zweth - TU Delft - Station Delft]]
| [[Lijn 96 Rotterdam Capelsebrug - Krimpen aan den IJssel Hollandia|Capelsebrug - Krimpen Stormpolder]]
|
|-
| 97
| [[Lijn 97 Rotterdam Capelsebrug - Krimpen aan den IJssel Fresia|'''Rotterdam:''' Capelsebrug → '''Krimpen aan den IJssel:''' Centrum → Langeland → Boveneind → Kortland → Centrum → '''Rotterdam:''' Capelsebrug]]
| [[6-4-2|6-4-2 Bus]]
|-
| 98
| [[Lijn 98 Rotterdam Capelsebrug - Krimpen aan den IJssel Fresia|'''Rotterdam:''' Capelsebrug → '''Krimpen aan den IJssel:''' Centrum → Kortland → Boveneind → Langeland → Centrum → '''Rotterdam:''' Capelsebrug]]
| [[6-4-2|6-4-2 Bus]]
|-
| 126
| [[Lijn 126 Maassluis West - Schiedam Station Centrum|Maassluis West - Maasland Viaduct - Vlaardingen Liesveldviaduct - Vlaardingen Oost - Vijfsluizen - Koemarkt - Station Schiedam Centrum]]
| [[Lijn 602 Poortugaal Metro - Rhoon Portland|Poortugaal Metro - Poortugaal - Rhoon Metro - Rhoon - Portland]]
|
|-
| 603
| [[Lijn 603 Ridderkerk Waterschap - Barendrecht Carnisselande|'''Ridderkerk:''' Waterschap - '''Barendrecht:''' Station - Centrum - Paddewei - Smitshoek - Carnisselande]]
|
|-
| 605
| [[Lijn 605 Capelle aan den IJssel, Capelle Centrum - Schollevaar|Capelle Centrum → Bergenbuurt → Schollevaar → Oosterflank → Het Lage Land →
IJsselland Ziekenhuis → Capelle Centrum]]
|
|-
| 606
| [[Lijn 606 Capelle aan den IJssel, Capelle Centrum - Schollevaar|Capelle Centrum → IJsselland Ziekenhuis → Het Lage Land → Oosterflank → Bergenbuurt → Oostgaarde → Capelle Centrum]]
|
|-
| 607
| [[Lijn 607 Rotterdam Capelsebrug - Capelle aan den IJssel Centrum|Capelsebrug - Kralingse Veer - Capelle West - Valeriusrondeel - Capelle Centrum]]
| [[Lijn B3 Rotterdam Centraal Station - Schiedam Station Nieuwland|Rotterdam Centraal → Delfshaven → Schiedam → Rotterdam Centraal ]]
|-
| B4
| [[Lijn B4 Rotterdam Centraal Station - Krimpen aan den IJssel Krimpen Centrum|Rotterdam Centraal → Capelle aan den IJssel → Krimpen → Capelle aan den IJssel → Rotterdam Centraal]]
|-
| B5
| [[Lijn B5 Rotterdam Centraal Station - Capelle aan den IJssel Station Schollevaar|Rotterdam Centraal → Kralingen → Lage Land → Capelle aan den IJssel → Zevenkamp → Station Alexander → Rotterdam Centraal]]
| [[Lijn B19 Rotterdam Centraal Station - Hoek van Holland Strandweg|Rotterdam Centraal → Naaldwijk → ’s-Gravenzande → Hoek van Holland → Rotterdam Centraal]]
|}
== Voormalige lijnen ==
{{VLijnenConcessie}}
== Dienstregeling per jaar ==
{{Drglperjaar}}
== Materieel ==
{{InzetTopConcessie|
{{InzetRijConcessie
|series=301 - 376
|type=[[Mercedes-Benz Citaro]]
|inzet=Reservebussen
|opmerkingen=Rijden ook op het railvervangend vervoer. Slechts enkelen nog in dienst. 375 en 376 kunnen worden gebruikt als lesbus.