|voorganger=[[Lijn 149 Ringlijn Dordrecht Centraal Station - Zwijndrecht Station NS (2003 - 2006)|149]]|opvolger=[[Lijn 12 Ringlijn Zwijndrecht, Station NS - 't Veer|12]], [[Lijn 17 Zwijndrecht Station - Heerjansdam Kromme Nering|17]]
}}
'''Lijn 12''' reed van station Dordrecht naar station Zwijndrecht en vervolgens via Nederhoven en Walburg terug naar Dordrecht.
===Dienstregeling===
* Van maandag t/m vrijdag werd 1x/uur de volledige route gereden en 1x/uur alleen de lus door Walburg.
* T/m 26 april 2008 werd op Op maandag t/m zaterdag werd vanaf 1918.00 uur met een taxibusje gereden, na 27 april 2008 gebeurde dit al vanaf 18.00 uur.
* Op zondag werden alle ritten met een taxibusje gereden.
Met ingang van [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2007|1 januari 2007]] werd lijn 12 het nieuwe lijnnummer voor [[Lijn 149 Ringlijn Dordrecht Centraal Station - Zwijndrecht Station NS (2003 - 2006)|lijn 149]]. De frequenties werden fors uitgebreid. Voortaan werd doordeweeks overdag 2x/uur binnen Zwijndrecht Walburg gereden, werden er in de ochtendspits meer ritten naar Dordrecht uitgevoerd en ging de bus vaker 's avonds en op zondag rijden.
Op [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2008|27 april 2008]] bleven de wijzigingen beperkt tot het één uur eerder starten met de inzet van taxibusjes op maandag t/m vrijdag. Vanaf [[Dienstregeling concessie DAV-gebied 2009|4 januari 2009]] reed [[Lijn 12 Ringlijn Zwijndrecht, Station NS - 't Veer|lijn 12]] voortaan alleen nog binnen Zwijndrecht en ging de frequentie op werkdagen omlaag naar 1x/uur. In Walburg werd de rijrichting omgedraaid, de bediening in de oorspronkelijke rijrichting werd voortaan door [[Lijn 17 Zwijndrecht Station - Heerjansdam Kromme Nering|lijn 17]] verzorgd.