140.778
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|lijnnr=042
|dienstregeling=20172023
|lijncat=42
|buitenland=ja
|land=Duitsland
|type=tram
|verkeersverbond=VRR
|vervoerder=[[SWK]]
|vervoerdercat=SWK
|lijnsoort=Tram
|stad=Krefeld
|materieel=[[Flexity Outlook|Flexity Outlook C]]
|frequentie_spits=4x/uur
|frequentie_dal=4x/uur
|frequentie_zaterdag=4x/uur
|frequentie_zondag=2x/uur
|frequentie_avond=2-4x/uur|frequentie_avond_weekend=2x/uur
|frequentie_nacht=1-2x/uur (vr-za)
|route='''Krefeld:''' Stahldorf - Lehmheide - Hauptbahnhof - Rheinstraße Stadtmitte - Bockum - Gartenstadt - Elfrath
|afbeelding2=Lijn 042 Krefeld.jpg
|onderschrift2='''Lijn 042''' rijdt op de Ostwall in Krefeld.
}}
'''Lijn 042''' rijdt van Krefeld Stahldorf via Lehmheide, Hauptbahnhof, RheinstraßeStadtmitte, Bockum en Gartenstadt naar Elfrath.
=== Dienstregeling ===
*Doordeweeks wordt de frequentie na circa 20:00 uur afgebouwd naar 2x/uur.*Op zaterdag wordt de frequentie na circa 8:00 uur verhoogd van 2x/uur naar 4x/uur.*Op vrijdag- en zaterdagnacht wordt 2x/uur gereden. Het ene halfuur wordt naar de halte Rheinstraße gereden en het andere halfuur wordt de volledige route naar Elfrather Mühle gereden.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Krefeld, Badezentrum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Krefeld, Bockum Friedhof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Krefeld, Werner -Voß -Straße}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Krefeld, Magdeburger Straße}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Krefeld, Traarer Straße}}
== Geschiedenis ==