60.189
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|route=Oostburg - Schoondijke/Waterlandkerkje - IJzendijke - Biervliet - Hoek - Terneuzen|afbeelding=Lijn 5573-1 Terneuzen.jpg|onderschrift='''Lijn 1''' staat rijdt op het Busstation de Zuidzandsestraat in TerneuzenOostburg.|afbeelding2=Lijn1 Bvl5561-1.jpg|onderschrift2='''Lijn 1''' vertrekt vanaf het busstation rijdt nabij de halte "Rotonde" in BiervlietSchoondijke.
|lijnnr=1
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=Zeeland (2015-2024)
|materieel=[[Iveco Crossway|Iveco Crossway LE]]<br>[[MAN Lion's City|MAN Lion's City (G) CNG]]<br>[[VDL Citea|VDL Citea LLE-120]]<br>[[Volvo 8700|Volvo 8700 LE]]<br>[[Mercedes-Benz Sprinter]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=9 december 2012
|voorganger=[[Lijn 1 Oostburg Ziekenhuis - Hulst Busstation|1]]
|frequentie_spitstussentijdseopvolger=2x/uur[[Lijn 5 Oostburg Ziekenhuis - Terneuzen Busstation Westerscheldetunnel|5]]|frequentie_spits_vakantiefrequentie_spits=2x1x/uur|frequentie_dal=2x1x/uur|frequentie_zaterdag=1x/uur(ri. Terneuzen)|frequentie_zondag=1x/uur(ri. Terneuzen)|frequentie_avond=1x/uur(ri. Terneuzen)
}}
'''Lijn 1''' rijdt van Oostburg via Schoondijke (óf Waterlandkerkje), IJzendijke, Biervliet en Hoek naar Terneuzen.
=== Dienstregeling ===
*Ten tijde van Doordeweeks vormt deze lijn een halfuursdienst rijdt er eenmaal per uur een rit met [[Lijn 5 Oostburg Ziekenhuis - Terneuzen Busstation Westerscheldetunnel|lijn 5]], welke via Waterlandkerkje en eenmaal per uur een rit via Schoondijkerijdt. 's Avonds *In de avonduren en in het weekend wordt er alleen '''van''' Oostburg '''naar ''' Terneuzen gereden. '''Van''' Terneuzen altijd via Schoondijke en '''naar ''' Oostburg via Waterlandkerkje gereden.*In de ochtendspits buiten de vakantieperiodes rijdt één extra rit kan dan gebruik gemaakt worden van Oostburg naar Terneuzen. Deze rit rijdt via Schoondijkelijn 5.{{TariefInfo|concessie=Zeeland|voorverkoop=ja|nottypekaart1=Buurtbus|nottypekaart2=Servicebus|nottypekaart3=Lijn 395|nottypekaart4=Westerscheldetunnel}}
== Route ==
{{RouteTop | kaart=2127651 |{{RouteRijPlaats | {{Rimg|0sBr}} | Oostburg|Oostburg Ziekenhuis|Oostburg, Ziekenhuis}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oostburg, Ledelplein}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oostburg, Bredestraat}}{{RouteRij | {{BRimg|rrar}} | Oostburg, Watertoren}}{{RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Oostburg, Philipsweg}}{{RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Oostburg, Klein Brabant}}{{RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Waterlandkerkje, Dorp}}{{RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | IJzendijke, TurkeijeWatertoren}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Schoondijke, Molen}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Schoondijke, Rotonde}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Schoondijke, Molen}}{{RouteRij | {{BRimgRimg|rarrrsr}} | IJzendijke, VestingwegPetit Paris}}{{RouteRijPlaats RouteRij| {{Rimg|rsBrrsr}} | Biervliet|Biervliet Busstation|Biervliet, Busstation}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Biervliet, Braakman}}{{RouteRijPlaats RouteRij| {{Rimg|rsBrrsr}} | Hoek|Hoek Busstation|Hoek, Busstation}}{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Terneuzen, De Knol}}{{RouteRijPlaats | {{Rimg|rsB0}} | Terneuzen|Terneuzen Busstation Westerscheldetunnel|Terneuzen, Busstation Westerscheldetunnel}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Zeeuws-Vlaanderen 2013/2014|9 december 2012]] is '''lijn 1''' ontstaan door het knippen van de voormalige [[Lijn 1 Oostburg Ziekenhuis - Hulst Busstation|lijn 1]]. Het traject tussen Terneuzen en Oostburg bleef bij de huidige '''lijn 1'''. Het traject tussen Terneuzen en Hulst werd gekoppeld aan [[Lijn 20 Goes Station - Hulst Busstation|lijn 20]] van/naar Goes. De frequenties en routes bleven ongewijzigd. Dit is gedaan als voorbereiding op de [[Concessie Zeeland (2015-2024)|nieuwe Concessie concessie Zeeland]] die op 14 december 2014 ingaat. Op een onbekend moment is de route door IJzendijke gewijzigd. Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2015|1 maart 2015]] werd de nieuwe dienstregeling van de [[Concessie Zeeland (2015-2024)|concessie Zeeland]] ingevoerd. Op deze lijn waren geen grote wijzigingen, alleen enkele kleine aanpassingen in de route. Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2017|11 december 2016]] werd de scholierenrit van 07:17 overgeheveld naar lijn 601inging.
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Schoondijke, Rotonde}}
{{RouteRij | {{BRimg|rarr}} | IJzendijke, CHV}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | IJzendijke, Kleine Jonkvrouwenstraat}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | IJzendijke, Markt}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | IJzendijke, 17 oktoberpleinOktoberplein}}
{{RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Biervliet, Halfweg}}
}}
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2015|1 maart 2015]] werd de nieuwe dienstregeling van de [[Concessie Zeeland (2015-2024)|concessie Zeeland]] ingevoerd. Op deze lijn waren geen grote wijzigingen, alleen enkele kleine aanpassingen in de route.
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2017|11 december 2016]] werd de scholierenrit van 07:17 uur overgeheveld naar lijn 601. Bovendien werden er enkele scholierenritten toegevoegd.
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2018|21 januari 2018]] ging ritnummer 1 voortaan via Waterlandkerkje rijden. Ritnummer 2 rijdt sindsdien via Schoondijke.
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2019|24 februari 2019]] werd de haltenaam IJzendijke Vestingweg veranderd in IJzendijke Petit Paris.
Op [[Dienstregeling concessie Zeeland 2021|29 augustus 2021]] werden de ritten via Waterlandkerkje [[Lijn 5 Oostburg Ziekenhuis - Terneuzen Busstation Westerscheldetunnel|afgesplitst]] en ondergebracht bij de nieuwe lijn 5.