|route='''Hoogeveen:''' Station → Centrum → Krakeel → Wolfsbos → Venesluis → Centrum → Station|vervoerder=[[DVM]], <br>[[DVM-NWH|DVM-NWH (''... - 1996'')]]<br>[[VEONN|VEONN (''1996 - ...'')]]|regio=Zuidwest-Drenthe
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Hoogeveen|frequentie_spits=2-3x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur(''[[belbus]]'')|frequentie_avond=1x2x/uur(''[[belbus]], tot 22:30'')|periodefrequentie_avond_weekend=19911x/uur (''[[belbus]], tot 22:30'')
}}
'''Lijn 8''' reed een ronde door Hoogeveen vanaf het van station [[Hoogeveen|station]] een lusroute via het centrum door de wijken Centrum, Krakeel, Wolfbos en Zuid Wolfsbos en weer terugVenesluis.
Begin 1996 fuseerden de [[FRAM]] en de [[DVM/NWH]] tot de nieuwe maatschappij [[VEONN|VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland)]]. De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op [[VEONN Dienstregeling Zuidwest-Drenthe/NOP 1996/1997|3 november 1996]]. Op deze datum werden alle ritten in de avonduren en op zondag omgezet naar een [[belbus]] vanwege de geringere bezetting. Reizigers die vanaf de haltes tussen het Station en De Tamboer wilden vertrekken, hoefden echter niet te reserveren. Op het gewenste tijdstip konden zij bij de halte gaan staan, waarna rechtstreeks naar de halte werd gereden.