141.124
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo
|lijnnr=158
|vervoerder=[[Bravo]] ([[Arriva]])|concessie=Oost-Brabant(2015-2026)|lijnsoort=Streekbus|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]]<br>[[VDL Citea|VDL Citea LLE-120]]<br>[[Volvo 8900]]|lijnsoortfrequentie_spits=streekbus4x/uur|frequentie_spitsfrequentie_spits_vakantie=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_dal_vakantie=1x/uur
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1-2x/uur|frequentie_avond_vakantie=1x/uur|frequentie_avond_zaterdag=1x/uur|frequentie_avond_zondag=1x/uur|route='s-Hertogenbosch - Rosmalen - Berlicum - Heeswijk-Dinther - Veghel|afbeelding=8241-158.jpg|onderschrift='''Lijn 158''' rijdt op het Stadhuisplein in Veghel.
}}
'''Lijn 158''' rijdt van Veghel naar 's-Hertogenbosch via Heeswijk-Dinther, Middelrode, Berlicum en Rosmalen. Op weekdagen overdag is deze lijn gekoppeld aan [[Lijn 25 Veghel Busstation - Helmond Station NS|lijn 25]] van Veghel naar Helmond. Ritten van lijn 25 vanuit Helmond rijden door als lijn 158 naar 's-Hertogenbosch en . === Dienstregeling ===*Doordeweeks wordt buiten de vakanties de frequentie na circa 21:00 uur verlaagd van 2x/uur naar 1x per /uur rijdt een rit van lijn 158 vanuit 's.{{TariefInfo|concessie=Oost-Hertogenbosch door als lijn 25 richting Helmond.Brabant|nottypekaart1=stadsbus|nottypekaart2=nachtbus|voorverkoop=ja}}
== Route ==
{{ RouteTop |{{ RouteRij RouteRijPlaats| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_0sBr.svg0sBr}} |35px]] Veghel| [[Veghel Busstation|Veghel, Busstation]]}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|rsr}} | Veghel, Bolkenplein}}{{RouteRij| {{Rimg|35px]] rsr}} | Veghel, StationsstraatWilgensstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Veghel, ZiekenhuisGasthuisstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Veghel, Middegaal}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Hazelberg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Hoog Beugt}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Berg & en Dalseweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Laag Beugt}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Den Dolvert}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Edm. Edmundus van Dintherstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Sint Servatiusstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Plein 1969}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Mgr. Monseigneur van Oorschotstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Hoofdstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Gouverneursweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Heeswijk-Dinther, Kasteel Heeswijk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Middelrode, Haffertsestraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Middelrode, Brugstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Milrooijseweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Westakkers}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Sassenheimseweg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Mercuriusplein}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Hoogstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Raadhuisplein}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Berlicum, Hasseltsedijk}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rosmalen, Coudewater}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rosmalen, Graafsebaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rosmalen, Industriestraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | 's-Hertogenbosch, Tweeberg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rosmalen's-Hertogenbosch, Hintham}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rhrr}} | 's-Hertogenbosch, Goudenregenstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | 's-Hertogenbosch, Stadion}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | 's-Hertogenbosch|'s-Hertogenbosch Aartshertogenlaan|'s-Hertogenbosch, Aartshertogenlaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | 's-Hertogenbosch, Transferium De VliertBaden Powellstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | 's-Hertogenbosch, AartshertogenlaanOrthenseweg}}{{ RouteRij RouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | 's-Hertogenbosch|'s-Hertogenbosch|'s-Hertogenbosch, Centraal Station}}}} == Geschiedenis ==Deze lijn vindt z'n oorsprong bij de [[BBA]]. Tot 1978 reed deze lijn van [[Lijn 58 's-Hertogenbosch N.S. - Helmond N.S.| 's-Hertogenbosch naar Helmond]]. Op 1 oktober 1978 werd het trajectdeel [[Afbeelding:Route_rsrLijn 25 Veghel Bolkenplein - Stiphout Kerk|Veghel - Helmond]] afgestaan aan Zuidooster. Lijn 58 bleef rijden tussen 's-Hertogenbosch en Veghel. Deze werd op een onbekende datum, vermoedelijk 23 mei 1982, omgenummerd naar 158.svgOp die datum lag het eindpunt in Veghel nog bij [[Lijn 158 's-Hertogenbosch Station - Veghel De Leest|35pxDe Leest]] . In de [[BBA Dienstregeling 1986/1987| dienstregeling 1986/1987]] werd van maandag t/m vrijdag overdag elk half uur gereden en op overige tijdstippen elk uur. In de ochtendspits reed één extra rit van Veghel naar 's-Hertogenbosch.{{RouteTopSpoiler| Route 1989/1990 | <small>''De route is onvolledig. De cursieve haltenamen zijn gebaseerd op een plattegrond. Als naam is de huidige haltenaam gebruikt, Baden Powellstraat}}maar dit hoeft niet correct te zijn''</small>{{ RouteRij | {{Rimg|0sTr}} | [[Afbeelding:Route_rsr.svg's-Hertogenbosch|35px's-Hertogenbosch, NS]] }}{{RouteRij| {{Rimg| rsr}} | '' 's-Hertogenbosch, Orthenseweg''}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsT0.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | [['' 's-Hertogenbosch, Baden Powellstraat''}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} |'s-Hertogenbosch, Centraal StationHintham}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | ''Rosmalen, Industriestraat''}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rosmalen, Coudewater}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Berlicum, Kerk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Middelrode, Kerk}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Heeswijk, Gemeentehuis}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Veghel, St. Josephziekenhuis}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | ''Veghel, Stationsstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsB0}} | [[Veghel Busstation|Veghel, Busstation]]}}
}}