[[Afbeelding:Lijn179 Hfd.jpg|290px|thumb|right|'''Lijn 179''' bij het station in [[Hoofddorp]].]]
'''Lijn 179''' reed van Hoofddorp via Halfweg en Zwanenburg naar Amsterdam.
Op Van maandag t/m vrijdag overdag werd het hele traject 1x/uur gereden en werd 1x/uur gereden tussen Amsterdam en Zwanenburg. In de avonduren en het weekeinde werd 1x/uur gereden tussen Amsterdam en het Spaarne Ziekenhuis en 1x/uur tussen Amsterdam en Zwanenburg.
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsT0}} | [[Amsterdam|Amsterdam Sloterdijk|Amsterdam, Station Sloterdijk]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2012|11 december 2011]] werd het traject in Hoofddorp van [[Lijn 179 Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis - Amsterdam Station Sloterdijk|lijn 179]] verlengd naar het [[Hoofddorp|station]], waarmee een deel van de route van [[Lijn 167 Hoofddorp, Spaarne Ziekenhuis - Station|lijn 167]] en [[Lijn 178 Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis - Aalsmeer Hortensiaplein (2011)|lijn 178]] overgenomen werd. Over het gehele traject bleven de route en dienstregeling ongewijzigd gehandhaafd.
Omdat scholieren voor het Novacollege sinds de nieuwe dienstregeling een slechte aansluiting hadden op het eerste lesuur<ref>[http://www.rijsenhout.info/index.php/kort-nieuws/634-dienstregeling-connexxion41 '''Rijssenhout.info''': Klachten naar aanleiding van nieuwe dienstregeling]</ref>, ging vanaf [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2012#Wijzigingen per 26 februari 2012|26 februari 2012]] in de ochtendspits één rit uit Zwanenburg via de Paxlaan rijden in de plaats van het Centrum.