Op [[VSL Dienstregeling 1986/1987|1 juni 1986]] werd de oude [[Lijn 22 Heerlen Station - Rimburg Markt|lijn 22]], met behoud van route en dienstregeling, vernummerd naar '''28'''. Anders dan [[Lijn 22 Heerlen Station - Rimburg Markt|lijn 22]] werd de route flink gewijzigd. Tussen Heerlen en Landgraaf ging de bus via de meest rechtstreekse route rijden i.p.v. via Palemig. Ook de routevariant naar Ubach over Worms kwam te vervallen. Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m zaterdag overdag elk uur rijden en op alle overige tijdstippen elke 2 uur.