79.757
bewerkingen
Wijzigingen
k
|periode=5 januari 2014
|voorganger=[[Lijn 5 Groningen, Station Noord - Schweitzerlaan|5]], [[Lijn 8 Groningen Station Noord - Hoogkerk P+R Hoogkerk|8]]
Deze lijn werd geïntroduceerd op Op [[Wijzigingen Dienstregeling concessie GD 2014|5 januari 2014]] als opvolger werd de route van de oude [[Lijn 8 Groningen Station Noord - Hoogkerk P+R Hoogkerk|lijn 8]]aangepast. Komende vanuit Hoogkerk ging de bus na het Hoofdstation via de oude route van [[Lijn 5 Groningen, die nu echter Station Noord - Schweitzerlaan|lijn 5]] naar Coendersborg en het Martini Ziekenhuis rijdt rijden. Nieuw was dat de lijn ook in de stille uren een halfuursdienst ging rijden i.p.v. de voormalige uurdienst. Reizigers van/naar het UMCG en station [[Groningen Noord]] konden bij het Hoofdstation voortaan overstappen op de nieuw [[Lijn 7 Groningen, Centraal Station - Station Noord|lijn 7]], die echter alleen van maandag t/m zaterdag overdag elk half uur rijdt. Op [[Dienstregeling concessie GD 2017|11 december 2016]] werd de route uitgebreid naar een volledige [[Lijn 8 Groningen, P+R Hoogkerk - Centraal Station|ringlijn]]. Van maandag t/m zaterdag tot circa 18:30 wordt de lusroute elk half uur in beide richtingen gereden. In de avonduren en op zondag rijdt de bus volgens de huidige route en verandert in feite niets.
Robot: automatisch tekst vervangen (-Lijn 8 Hoogkerk P+R - Groningen Centraal Station +Lijn 8 Groningen, P+R Hoogkerk - Centraal Station)
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=8
|route=Hoogkerk P+R - '''Groningen:''' : P+R Hoogkerk - Hoendiep - Centrum - Hoofdstation - Oosterpoort - Helpman - Coendersborg - De Wijert - Martini ZiekenhuisZkh.
|vervoerder=[[Qbuzz]]
|concessie=GD(2010-2019)|materieel=[[Mercedes-Benz Citaro]]|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Groningen
|lijnsoortperiode=Stadsbus5 januari 2014 t/m 11 december 2016|materieelvoorganger=[[MercedesLijn 5 Groningen, Station Noord -Benz CitaroSchweitzerlaan|5]], [[Lijn 8 Groningen Station Noord - Hoogkerk P+R Hoogkerk|8]]|opvolger=[[Lijn 8 Groningen, P+R Hoogkerk - Centraal Station|8]]
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zondag=2x/uur
|frequentie_avond=2x/uur
}}
'''Lijn 8''' rijdt reed van Hoogkerk via het Hoendiep, het Centrum, station [[Groningen]], de Oosterpoort, Helpman, Coendersborg en De Wijert naar het Martiniziekenhuis.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | HoogkerkGroningen|Hoogkerk Groningen P+RHoogkerk A7|Hoogkerk, P+R Hoogkerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Minervalaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, De Sansstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Jan Ensinglaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, C. Cornelis Jetsesstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogkerk, Bernhardlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoogkerk, Smidstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Atoomweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Rembrandt van Rijnstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Groningen, W. Willem Barentzstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Groningen, H. Herman Colleniusstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Westerhaven}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, A-Kerkhof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Troelstralaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Verlengde Hereweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, H. Hora Siccemasingel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Geert Teispad}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Groningen, Bordewijklaan}}
== Geschiedenis ==