|voorganger=[[Lijn 123 Alkmaar Station NS - De Rijp Wollandje|123]], [[Lijn 626 Alkmaar Station NS - De Rijp Wollandje|626]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|afbeelding=3294-123.jpg
|onderschrift=Lijn 123 staat op de buffer bij station [[Alkmaar]].
}}
'''Lijn 123''' rijdt van Alkmaar een grote lus lusroute via De Rijp, Graft, Grootschermer, Schermerhorn, Stompetoren en Schermer.
Van aanvang dienst tot 13:20 uur wordt de route met de klok mee gereden (haltebolletjes links) en vanaf 13:20 uur wordt de route tegen de klok in gereden (haltebolletjes rechts).
Op [[Concessie Noord-Holland Noord 2012|11 december 2011]] werd de route van [[Lijn 123 Alkmaar Station NS - De Rijp Wollandje|lijn 123]] flink aangepast. Vanaf Alkmaar ging de lijn van aanvang dienst tot +-13:30 eerst via de Schermerdorpen rijden, om daarna via De Rijp weer rechtstreeks naar Alkmaar te gaan. Na 13:30 werd dit omgedraaid en ging de bus eerst rechtstreeks naar De Rijp rijden, om vervolgens via de Schermerdorpen terug te gaan naar Alkmaar.