'''Lijn 81''' rijdt reed van Deinze via Astene, Nazareth, Eke, Asper, Gavere, Dikkelvenne, Beerlegem, Munkzwalm, Hundelgem, Velzeke, Elene en Strijpen naar Zottegem.
=== Dienstregeling ===*In Deinze werd (uitsluitend doordeweeks) maar beperkt van/naar het Kerkhof gereden.*Op werkdagen wordt werd één keer per richting via het Sint-Franciscus Ziekenhuis gereden. *De route via de Lindestraat in Velzeke wordt werd meerdere malen per schooldag gereden.*Op zaterdag werd voor 12:00 uur 1x/2 uur gereden, daarna wordt de frequentie verhoogd naar 1x/uur.
Deze lijn is in het kader '''Basismobiliteit''' ontstaan op 4 april 2004.
In het voorjaar van 2015 besliste de gemeente Zottegem dat bussen niet langer welkom zijn in het centrum van Zottegem; daarop werd de route per [[Dienstregeling entiteit Oost-Vlaanderen 2015|1 juni 2015]] gewijzigd. De haltes ''Markt'', ''Heldenlaan'', ''Demetsstraat'' kwamen daarbij te vervallen en als vervanging werd voortaan gestopt bij de haltes ''Ziekenhuis'', ''Achterkant Station'', ''Welzijnstraat'' en ''Gevaertlaan''.
Op [[Dienstregeling vervoerregio Gent 2024|6 januari 2024]] werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. Deze lijn werd vernummerd naar [[Lijn 811 Deinze Kerkhof - Zottegem Station|lijn 811]]